Двойно по-голямо е търсенето на противогрипни ваксини тази година, смята управител на бургаска аптека. Според Васил Ходжев от препаратите се интересуват както възрастни хора, които не чакат безплатните ваксини от личните лекари, но и млади.
"В момента в аптеката е наличен само един от двата вида ваксини за възрастни, но се очаква другия вносител също да внесе бройки и тя ще е налична в скоро време. Важно е да не се отлага ваксинацията, тъй като ваксините може да свършат. Възможно е тези, които искат да се ваксинират и късно са взели това решение, за тях просто да няма ваксини на пазара", посочи Ходжев.
Според бургазлии обаче не толкова ваксините са средство за справяне с грипа, колкото повишаването на имунитета.
Повече чуйте в звуковия файл:

Подпомагане на лекари и други специалисти одобри на днешното си заседание Общинският съвет в Царево. По предложение на кмета Марин Киров бяха приети правила за условията и реда за отпускане на стипендии на обучаващи се в системата на здравеопазването. Целта е насърчаване и подпомагане на бъдещи специалисти, които да се реализират професионално на..
Нов ехограф от висок клас бе дарен на ДКЦ 1 – Ямбол в памет на д-р Мария Велько. Апаратът е предоставен от нейните синове, които избират по този начин да продължат делото и грижата ѝ към пациентите. Дарението ще подобри качеството на образната диагностика и ще подпомогне работата на медицинските специалисти в центъра. Д-р Велько е запомнена като..
За опасност от недостиг на лекарства след Нова година предупреждават семейни аптеки. От Инициативния комитет на магистър-фармацевтите са притеснени, че държавата бави плащанията към аптеките за вече отпуснати медикаменти. От сдружението настояват още за корекция в сумата за обслужване на скъпоструващи лекарства, обявяват се и срещу въвеждането..
Клиниката по съдова хирургия в УМБАЛ Бургас ще преглежда и изследва безплатно хора с висок риск от атеросклероза. Атеросклерозата е съдово заболяване с мастни отлагания по вътрешните стени на кръвоносните съдове. Тя носи риск от инсулт, инфаркт, бъбречна недостатъчност и др. Целта е те да бъдат предотвратени и хората да бъдат запознати с рисковите..
В седмицата, когато се приема бюджета на второ четене и НЗОК взема решение за разходване на средствата от резерва, Инициативният комитет от магистър-фармацевти предупреждава, че ако държавата не осигури навреме средства за лекарства до края на годината, пациентите ще останат без лечение, а семейните аптеки – без възможност да продължат да работят..
Неяснота и страх би внесло в система предложението да могат да се обжалват ТЕЛК решения до 5 години след издаването им, смята д-р Иван Карагьозов от Център за психологически изследвания в Бургас. Според него текста заложен в преходните и заключителни разпоредби във внесения бюджет, е необмислен. "И към настоящия момент могат да се обжалват..
Системата за спешна медицинска помощ по въздуха е задействана днес в Ямбол. 49- годишен мъж, който преди обед, е бил приет в спешното отделение на многопрофилната болница в Ямбол със счупен лумбален прешлен, се е наложило да бъде транспортиран до университетската болница "Пирогов". Пострадалият е откаран с линейка до авиобаза „Безмер“, откъдето ще..
Нов ехограф от висок клас бе дарен на ДКЦ 1 – Ямбол в памет на д-р Мария Велько. Апаратът е предоставен от нейните синове, които избират по този начин да..
За опасност от недостиг на лекарства след Нова година предупреждават семейни аптеки. От Инициативния комитет на магистър-фармацевтите са..
Клиниката по съдова хирургия в УМБАЛ Бургас ще преглежда и изследва безплатно хора с висок риск от атеросклероза. Атеросклерозата е съдово заболяване с..