Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Претендентките за „Мис Сливен 2024“ с амбиции в областта на медицината и модата

| обновено на 13.10.24 в 12:11


Този вторник предстои конкурсът „Мис Сливен 2024“. Момичетата, които успешно преминаха кастинга и ще се борят за престижното отличие изпъкват с любопитни и амбициозни планове за своето бъдеще. Макар, че повечето са на ученическа възраст те имат ясна представа за пътя, по който ще следват мечтите и професионалното си развитие. 

Сред  амбициите на момичетата се открояват лекарската професия и модата, но и най-съвременните професии, като онлайн търговията и IT сферата не липсват в техните желания, разказва ни организаторът на конкурса Ваня Кирова.    

"Забелязвам, че в последните години момичетата проявяват голям интерес към медицината. Може би около 70% от кандидатките, които сме избрали са се насочили именно към тази сфера", сподели Кирова.

Носителка на короната ще бъде избрана от журито вечерта на 15-ти октомври /вторник/ в зала „Сливен“. Началото на конкурса е от 18:30 ч., като организаторите са предвидили свободен вход и канят всеки, който желае да стане част от събитие да заповяда. Припомняме, че публиката също ще стане част от паметната вечер, като ще излъчи своя победителка чрез аплодисментите си.

Водещи на „Мис Сливен 2024“ ще бъдат популярният топ модел и носителка на титлата Мис България за 2018 Теодора Мудева и бургаският изпълнител Стефан Илчев.

Новата „Мис Сливен“ ще получи и правото да представлява родния си град в престижния национален конкурс „Мис България“ в София. Конкурсът в града на 100-те войводи се организира с подкрепа на Община Сливен, която е основен партньор на събитието. 

В края на месец ноември предстои и още един интересен конкурс. За първи път Бургас ще избира своя Мистър. В момента върви кастигът, като повечето момчета са млади, амбициозни и спортни натури, разкри още организаторът Ваня Кирова. Повече и за двата конкурса можете да чуете от интервюто с нея в звуковите файлове.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

"Майки за донорството" с онлайн базар в подкрепа на двойки с репродуктивни проблеми

Фондация „Майки за донорството“, чрез благотворителен онлайн базар , набира средства в подкрепа на двойки с репродуктивни проблеми. Тя е неправителствена организация, учредена преди 10 години от жени станали донори на репродуктивен материал. Целта й е да се информира обществото за необходимостта от даряване на яйцеклетки и сперматозоиди...

публикувано на 02.02.25 в 17:00

Група "Черно Фередже" гостуват тази събота в Бургас

Музикален разказ за весела компания предлагат на своите почитатели група "Черно Фередже". Те ще гостуват тази събота в „Модерен театър“ в Бургас. Музикантите, заедно с Фънки обещават да покажат най-нестандартното от себе си и да накарат публиката да пее заедно с тях, песни познати на голяма част от аудиторията още от детството. Е дин от..

обновено на 01.02.25 в 16:33

Бургазлии отбелязаха Китайската нова година с фестивал на пролетта

Много бургазлии се събраха, въпреки мрачното и прохладно време, пред сградата на Културен дом НХК, за да участват в работилницата, посветена на Китайската лунна нова година. Фестивалът на пролетта започна от обяд и продължава до 16 часа. В работилницата хората можеха да си направят хартиен китайски фенер, да си изтеглят специално..

публикувано на 01.02.25 в 14:32

Визуализация на мечтите в творческа работилница в Бургас

В най-романтичния месец на любовта, виното и мечтите Етно кафене и музей ще изненада жители и гости на града с едно различно събитие, съобщават от Община Бургас.  На 1 февруари от 14:00 часа всеки желаещ може да се присъедини към специална творческа работилница, която е насочена към визуално представяне на целите и мечтите за 2025 година.  Организатор..

обновено на 01.02.25 в 12:35

Каваклии с поредна награда от фестивала за маскарадни игри "Сурва"

Кукерската група „Каваклии“ от Долно Езерово получиха специалната награда на областния управител на Перник от фестивала „Сурва 2025“. Това беше 31 – то му издание в което участваха над 12 хиляди души и 22 чуждестранни групи от Гърция, Испания, Република Северна Македония, Черна гора, Сърбия, Словакия, Словения и Италия. Каваклии са..

публикувано на 01.02.25 в 10:30

Кукерите от Камено с отличие за най - атрактивна група от фестивала "Сурва 2025" (СНИМКИ)

Кукерската група "Каменовски традиции'', към община Камено спечелиха златен медал на  Международния фестивал на маскарадните игри "Сурва 2025".  Отличието е в категорията  „най-атрактивна група“, съобщи ръководителят й Атанас Статев: „ Нашите персонажи са бабата, дядото, мечката, мечкадарина, имаме си и дявол! Пресъздаваме..

публикувано на 30.01.25 в 10:00

Първият по Черноморието масив с маслинови дръвчета е в зоопарка в Бургас

Първият по Черноморието масив с маслинови дръвчета вече е факт и се намира в зоопарк Бургас, съобщават от общината. Масивът е около 5 дка. Идеята е в парка да има екологично чиста продукция. Маслиновите дръвчета няма да бъдат третирани с никакви химикали. А между тях ще се разхождат екзотични животни. Отглеждането на маслини в Бургаска област е..

публикувано на 28.01.25 в 11:00