Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Концерт по случай Деня на християнското семейство ще се състои днес в Културен дом НХК

Празничен концерт по случай Деня на християнското семейство организира в навечерието на 21- ноември „Съюз на пенсионерите – 2004“, съобщават от Община Бургас. Събитието ще се състои в Културен дом НХК, днес от 18.00 часа.

В концерта ще участват СФА "Китка"при ПК "Зора" с художествен ръководител Мария Маркова-Халачева- почетен гражданин на гр. Бургас и солисти Живка Петкова и Станка Йорданова; ДВГ "Зеленика" при център за млади таланти гр. Бургас с ръководител Мария Маркова-Халачева; ДТС "Звездичка" при ОУ "Св. Климент Охридски гр. Бургас с хореограф Николай Парушев; Д.Г.Н.П. "Фолклорна палитра" при ОУ "Георги Бенковски" гр. Бургас с худ. ръководител Яна Иванова;НУМСИ "Панчо Владигеров" гр. Бургас; Яна Иванова; Димитър Йорданов;ПК "Тракийска огърлица" кв. Лозово; ПК "Зорница" гр. Бургас; Битов оркестър - Пламен Янев, Динко Палазов, Георги Миронски и Николай Чапкънов;Стихове - Тоня Борисова.

В празничния концерт ще се включат с изпълнения и млади таланти, певци, гайдари и оркестърът при СОУ "Добри Чинтулов" Бургас с ръководители Цветелина Стойчева и Георги Миронски.

Събитието е при вход свободен.


По публикацията работи: Християна Йорданова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Мюзикълът "Зоро" на русенската опера гостува в Бургас

Актьорът Владимир Зомбори влиза в ролята на Зоро тази вечер в Бургас. Популярният актьор ще пресъздаде легендарния герой в едноименния мюзикъл на Държавна опера Русе.Представлението е от 21.00 часа на сцената на Летния театър.  Спектакълът обещава да ни потопи в свят, където любовта, свободата и смелостта се преплитат в едно.  От романтичния силует..

обновено на 03.08.25 в 15:35

Лина Михова представя романа си "Надарена или прокълната"

Премиера на най-новия си роман "Надарена или прокълната" ще направи днес бургазлийката, която живее и твори в Торонто, Канада - Лина Михова. Романът е смел и вълнуващ разказ за границите между дара и тежестта, между призванието и проклятието. История, която се докосва до дълбините на човешката психология и оставя дълъг послевкус. Представянето..

публикувано на 03.08.25 в 10:30

Представят операта "Трубадур" на Бегликташ

Операта "Трубадур" е второто заглавие в тазгодишното издание на летния  фестивал "Опера на светилището" и ще бъде представена тази вечер от 20:30ч, на сцената на Тракийско светилище Бегликташ, край Приморско. Фестивалът се провежда за шеста поредна година, с организатори Община Приморско и Държавна опера - Бургас. "Трубадур" е една..

публикувано на 02.08.25 в 15:30

За 16-ти път Сън трайб събира фенове на транс музиката край Бургас

16-то издание на един от емблематичните за Бургас фестивали за електронна музика продължава и днес. "Сън Трайб фест" по традиция се провежда в парк "Росенец".  Тази година изданието е в два дни и има две сцени с различна музика . Ще гостуват едни от най-големите имена в транс музиката, каза  един от организаторите  Мартин Стайков: "Тази..

публикувано на 02.08.25 в 14:00

Грандиозна първа вечер на Lozenets Music Fest 2025

С музика, светлини и бурни аплодисменти стартира Lozenets Music Fest 2025. Хиляди изпълниха парк Лозенец, за да станат част от грандиозната първа вечер на феста. Сцената бе завладяна от енергията на изпълнителите, а публиката им отвърна подобаващо.  Фестивалът продължава и тази вечер.

публикувано на 02.08.25 в 13:15

Ройшин Мърфи ще пее тази вечер в Бургас, преди това подгрява Руши

Броени часове остават до концерта на ирландската изпълнителка Ройшин Мърфи в Бургас. Тя е част от тазгодишното издание на BURGAS SUMMER LIVE, което ще се проведе на Морска гара.  Мърфи е добре позната от поп дуото Moloko, създало емблематични хитове като „The Time Is Now“, „Sing It Back“ и „Party Weirdo“. Самостоятелната ѝ кариера обаче е не по-малко..

публикувано на 02.08.25 в 12:15

Несебър празнува с един от вокалистите на Gipsy Кings

Един от вокалистите на Gipsy Кings Чико Кастийо идва с групата си Chico & The Gypsies в Несебър за празника на града 15 август.Концертът им е от 22 часа на сцената на Крепостните стени. Празникът започва още предходния ден на 14 август в Градска галерия „Радослав Ралев“ с тематична изложба, вечерно богослужение и литийно шествие, а акцент в..

публикувано на 01.08.25 в 13:48