Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

В събота стартира първото рали "Созопол"

| обновено на 23.11.24 в 08:10
3
архив
Снимка: Любо Андреев

Първото рали „Созопол“ събира любители на адреналина и високите скорости от цялата страна днес (23 ноември). Участниците ще бъдат мъже и жени, които ще са разделени в две категории – професионалисти и аматьори. Това обясни за БНР Бургас Кремена Митева, един от организаторите. 

До момента в състезанието, което ще се проведе на паркинга на Арена „Созопол“, са заявили участие  над 35 души, от цялата страна - от Велико Търново, от Сливен, от Ямбол, от София. Записването продължава в деня на ралито, от 9:00 до 10:30ч., където трябва да представят и шофьорска книжка.

„Тръпката и адреналина са важни, а най-важното е да имат шофьорски книжки и автомобил, с който да се включат в ралито. С една кола могат да участват двама души. Шофьорските умения могат да бъдат показани и с кола на приятел например. В ралито могат да участват правоспособни водачи над 18-годишна възраст. 


Как се породи идеята за организиране на това рали?

В последните няколко години тези състезания изчезнаха. Затова обсъдих тази идея с кмета на Созопол Тихомир Янакиев, който я прие и започна организацията. 

Състезателите ще се надпреварват по два маршрута. Победителите ще бъдат определени след сбора от времената за преминаване на двете трасета. Предвидени са 12 купи за най-добрите участници. Класиралите на първите три места ще получат също грамоти и предметни награди. Кметът ще връчи специална награда.

Предвид времето, което се очаква да се влоши в събота, местата за публиката ще бъдат обезопасени и защитени от неблагоприятни метеорологични условия. Това са хора, които са дошли да подкрепят своите приятели, които участват в ралито. Най-любопитното е, че с обявяването на лошото време в събота започнаха и записванията. Състезанието е без такса за участниците“, каза още Кремена Митева.

Организатори на първото рали „ Созопол“ са семейство Кремена и Ивайло Митеви, Радко Петров и с помощта на Община Созопол. 


Чуйте повече в интервюто. 



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.

Галерия

ВИЖТЕ ОЩЕ
Стиляна Николова

Стилияна Николова е световна вицешампионка в многобоя в Рио

Абсолютната европейска шампионка от 2024 година Стилияна Николова спечели сребърен медал на финала в многобоя, а Ева Брезалиева се нареди осма на Световното първенство по художествена гимнастика в Рио де Жанейро (Бразилия). Николова демонстрира отново огромния си потенциал и се нареди втора след олимпийската шампионка Даря Варфоломеев (Германия)...

публикувано на 23.08.25 в 07:46

Канната база е домакин на Националния турнир „Купа Бургас“

На конна база в парк "Езеро" се провеждат Националният турнир за аматьори „Черно море“ и Националният турнир „Купа Бургас“. Очаква се участие на повече от 140 коне и състезатели от България и чужбина. Международното участие в „Купа Бургас“ 25 включва четирима състезатели и шест коня от Република Турция.  Първите стартове са в 9 часа. Част от..

публикувано на 23.08.25 в 07:38

Александра Лукоянова с пето място на Европейското първенство U23

В олимпийския клас ILCA 6 състезателката на яхт клуб „Черноморец“ Бургас и националния отбор по ветроходство Александра Лукоянова се класира на пето място на Европейското първенство до 23 години. Младата надежда на родното ветроходство постигна този резултат след оспорвана надпревара в Швеция. Лукоянова направи серия от силни стартове, влезе в златната..

публикувано на 19.08.25 в 10:30

Шест отбора ще участват на турнира по хандбал „Тодор Хънков“ в Бургас

На 13 и 14 септември Бургас ще бъде домакин на 11-то издание на традиционния хандбален турнир за мъже „Тодор Хънков“. Събитието ще се проведе в спортна зала „Никола Станчев“ в комплекс „Меден рудник“. Организатори на турнира са хандбален клуб „Фрегата“ и Община Бургас. В тазгодишното издание участие ще вземат отборите „Локомотив“ Горна Оряховица,..

публикувано на 18.08.25 в 15:30

Бургас приема серия турнири по конен спорт на парк „Езеро“

Бургас е домакин на поредица състезания по конен спорт на конната база в парк „Езеро“. Инициативата се провежда за четиринадесета поредна година. Откритият турнир по прескачане на препятствия е предвиден днес и утре. В сряда, 20 август, привечер ще се състои тренировъчен турнир. През следващия уикенд са насрочени Националният турнир за аматьори..

обновено на 16.08.25 в 08:27

Среща с легендарния футболист Божидар Искренов-Гибона в Бургас

Среща с Божидар Искренов – Гибона ще се проведе в Бургас в събота, 30 август, от 18:00 ч. в залата на Културен дом НХК.  По време на срещата легендарното крило на „Левски“, ще представи автобиографичната си книга „Без обувки“. Книгата ще се предлага на място, като е предвидена и сесия за автографи и снимки. Сред гостите са съавторът на изданието,..

публикувано на 13.08.25 в 15:30
Златко Янков

Златко Янков е новият директор на ДЮШ на "Черноморец"

Златко Янков е новият директор на Детско-юношеската школа на Черноморец. Той заменя на поста Димчо Ненов. „Няма нужда от гръмки обещания. Единственото, което трябва да направим, за да може отново Черноморец да се превърне в люпилня на таланти, е да работим здраво. Това и нещото, което мога да обещая – работа, работа и пак работа. Надявам се и вярвам,..

публикувано на 12.08.25 в 17:00