Богатата спортна програма в Бургас на 6 декември ще започне с десети пореден турнир „Купа Бургас“ в Плувен комплекс „Парк Арена ОЗК“ от 09.30 часа, с организатор СКП „Метропол“.
От 10.00 часа в Спортна зала „Никола Станчев“ ще се проведе традиционен турнир по борба „Данко Дачев“ с организатор СКБ„Бургас“.
В същия час - 10.00 ще започне и традиционният турнир за хора с увреждания, организиран от СК „Джавелин“. В него ще участват спортисти от София, Ямбол и Бургас. Дисциплините, в които ще се състезават са плуване и тенис на маса. Събитието ще се проведе в Плувен комплекс „Парк Арена ОЗК“.
От 6-ти до 8 декември ще има национален турнир - „Футболни Звезди на България“, на терените на ФК „Звездичка“. Негов организатор е едноименния клуб. Проявата ще е за възрастовите групи за деца родени през 2017, 2016 и 2015 година. Очакват се отборите на ЦСКА, „Левски“, „Ботев“ - Пловдив, „Черно море“ - Варна, „Спартак“ - Варна и други отбори от цялата страна и региона.
На 7 декември Спортна зала „Арена Бургас“ ще бъде домакин на 6-то издание на държавния турнир по спортна акробатика за купа „Черноморец“. Събитието ще събере около 300 състезатели от 11 спортни клуба от цялата страна, които ще премерят сили в различни дисциплини и възрастови категории.
В турнира ще участват четирите бургаски клуба – „Черноморец“, „Бургас“, „Нефтохимик 2011“ и „Акро Джъмп“, както и клубовете „Орел“ и „Ейнджълс“ - Айтос, „Стефан Данчев“ - Сливен, „Керязов“ - Ямбол, „Иван Стойчев“ - Горна Оряховица, „Акро Старс“ - Варна и „Акро Дмин Ен Би“ - София. Организатор на турнира е спортен клуб „Черноморец“ с подкрепата на Община Бургас и Българска федерация по спортна акробатика. Началото е в 10:00 часа, а официалното откриване ще започне в 11:00 часа.
Турнир по ръгби „Св. Николай Чудотворец“ ще се проведе на стадиона в кв. „Рудник“. Ще може да участват формации във възрасти. Деца до 12 години, деца до 14 години и юноши и девойки младша възраст. Събитието ще стартира в 11:00 часа.
В периода 07.12 - 08.12. от 10.00 часа ще се състои детски турнир по художествена гимнастика „Никулден“ в Спортна зала „Бойчо Брънзов“ с организатор СКХГ „Черноморец“.
На 20.12.24 г. ще се проведе Турнир по художествена гимнастика по случай празника „Никулден“ в спортна зала „Никола Станчев“. Организатор на събитието е СКХГ „Триумф“.
6 декември
9:30 – 13:30 часа - Плувен комплекс „Парк Арена ОЗК“ - детски плувен турнир „Купа Бургас“
10:00 – 15:30 часа - Спортна зала „Никола Станчев“ - традиционния турнир по борба „Данко Дачев“
10:00 – 15:30 часа - Плувен комплекс „Парк Арена ОЗК“ - традиционния турнир за хора с увреждания - плуване и вдигане на тежести
7 декември
10:00 – 17:00 часа - Спортна зала „Арена Бургас“ - турнир по спортна акробатика „Купа Черноморец“
10:00 – 16:00 часа - Спортна зала „Бойчо Брънзов“ - детски турнир по художествена гимнастика „Никулден“
11:00 – 15:00 часа - „Парк Арена ОЗК“, Тревни площи - турнир по ръгби за деца „Свети Николай Чудотворец“
8 декември
10:00 – 16:00 часа - Спортна зала „Бойчо Брънзов“ - детски турнир по художествена гимнастика „Никулден“
София ще бъде домакин на Европейското първенство по волейбол през 2026 година. Това реши Управителния съвет на Българската федерация по волейбол на свое извънредно заседание. На него са обсъдени редица обективни фактори, сред които възможността за по-голяма посещаемост и осигуряване на достъп за повече зрители за шампионата, който ще се проведе от 10..
В залата на НХК – Бургас ще бъде представен документален филм, посветен на историческото преплуване на Северния канал от плувеца Цанко Цанков . Прожекцията ще се състои в неделя, 19 октомври, от 12:00 часа , в родния град на спортиста. Филмът проследява едно от най-забележителните постижения в българското плуване – успешното преминаване на Северния..
Поредното тежко изпитание за българския национален отбор по футбол предстои тази вечер, когато се изправяме срещу Испания в мач от квалификациите за Мондиал 2026. Двубоят ще се играе във Валядолид от 21:45 часа, като европейският шампион е абсолютен фаворит за трите точки. България допусна една от най-унизителните загуби на свой терен, като отстъпи от..
Екипажът на Мара Ибришимова от „Яхт клуб Порт Бургас“ спечели първо място в тазгодишното издание на дамската регата „Амазонка“. След нея се класира отборът на Мария Александрова-Мъни от Централен спортен яхт клуб, а трети стана екипажът на Гинка Петрова. Надпреварата, организирана от „Яхт клуб Порт Бургас“ и Time2Dare, събра 21 състезателки от..
Селекционерът на българския национален отбор Александър Димитров имаше много тежък дебют на поста - поражението с 1:6 от Турция в третата среща от група "Е" на квалификациите за Мондиал 2026. Димитров обаче не приема прекалено тежко резултата, като отбелязва доброто първото полувреме, но заостри вниманието и върху класата на турците, които имат..
Стотици младежи ще се включат във второто издание на ММЦ-Бургас 3 км Рън. Тази година спортното събитие е организирано от Международен младежки център-Бургас, в партньорство с Бургаски държавен университет “Проф. д-р Асен Златаров”. Стартът е в 10 часа, на бариерата на Солниците, като регистрацията започва в 08:30 часа на място. Право на участие..
Единствената регата в България за изцяло дамски екипажи ще се проведе от 10 до 12 октомври в акваторията на Бургас. Организатори на състезанието са яхт клуб „Порт Бургас“ в партньорство с Time To Dare, които дръзнаха да са първият дамски екипаж, участвал и успешно завършил изключително трудната регата AEGEAN 600 през тази година. Регатата..
В залата на НХК – Бургас ще бъде представен документален филм, посветен на историческото преплуване на Северния канал от плувеца Цанко Цанков ...
Поредното тежко изпитание за българския национален отбор по футбол предстои тази вечер, когато се изправяме срещу Испания в мач от квалификациите за..
София ще бъде домакин на Европейското първенство по волейбол през 2026 година. Това реши Управителния съвет на Българската федерация по волейбол на свое..