В Камено поставиха началото на коледните и новогодишни празници с вълнуващо тържество, което привлече стотици жители на площада. Вечерта започна с празничен концерт, организиран от Народно читалище „Просвета – 1927“. Художествените състави на читалището изпълниха сцената с песни, танци и музикални изпълнения, които създадоха топла и вълшебна атмосфера.
Кулминацията на празника бе запалването на светлините на коледната елха. По покана на кмета на община Камено Жельо Вардунски, специалният гост на събитието – световният шампион по кикбокс Алекс Жеков, включи светлините на коледната елха заедно с него. Алекс, родом от Камено, спечели световна титла по кикбокс в категорията за юноши младша възраст (13-15 г.) в стил лайт контакт през тази година, носейки гордост на своя роден град.
„Алекс е вдъхновение за всички нас и символ на това, че с усилия и постоянство можем да постигнем всичко,“ каза кметът Вардунски. Той отправи своите празнични пожелания към жителите на града:
„Нека изпратим 2024 година с благодарност и добри спомени, а 2025 да посрещнем със здраве, обич и разбирателство. Нека бъдем сплотени, да се подкрепяме и да се гордеем с постиженията на всеки един от нас.“
Празничната вечер завърши с пищна заря, която озари небето и донесе радост на всички присъстващи.
Щъркелите са най-известните мигриращи птици в света. България е едно от техните местообитания в Европа, където могат да намерят подходящи условия за гнездене и хранене. Миграцията на този обичан от хората вид в района на Бургас протича главно през август, когато покрай Черноморското крайбрежие прелитат и до 250 000 бели щъркела, поясни в интервю..
Фестивалът LUNAR представи близо 6000 минути дигитално изкуство в своето първо морско издание. Във вечерите между 1 и 4 август, курортите Царево, Лозенец, Ахтопол и Синеморец засияха под светлините на осем произведения. Фестът преобрази с изкуство не само градската среда, но и едни от най-завладяващите природни забележителности, разположени на брега на..
Край Созопол потопиха риболовния кораб "Чавдар", за да може плавателният съд да се превърне в изкуствен риф. На събитието присъства и президентът Румен Радев, който се гмурна край кораба. "Ние сме длъжни да утвърждаваме статута на България като морска държава. Не само заради растящото стратегическо значение на Черно море за нашата сигурност и..
Риболовният кораб “Чавдар“, служил в българските води от 1964 година, ще бъде потопен край бреговете на Созопол. Това съобщи в профила си във Фейсбук Михаил Заимов, който е инициатор на идеята за превръщането на плавателния съд в изкуствен риф. Първоначалната дата за потапянето е 6 август, но заради прогнозите за влошаване на времето акцията е изтеглена..
Фестивалът LUNAR: Море от светлини се проведе по крайбрежието на Южното Черноморие – от Лозенец до Синеморец. Събитието представи дигитални проекции и интерактивни инсталации, които превърнаха редица локации в сцени на съвременното изкуство. Програмата включи светлинни структури, реагиращи на движение и звук, както и прожекции върху фасади с..
Владетелят на моретата и океаните Нептун пристига днес в Поморие. По традиция неговото посрещане ще бъде предшествано от парад на ветроходните съдове. Парадът ще започне от 20.15 ч. от Стария кей, като могъщият бог Нептун и неговата свита от русалки ще слязат отново на кея около 30 минути по-късно. Специалното събитие се организира от Община Поморие и..
Впечатляващи дигитални проекции, интерактивни инсталации и артистични трансформации на пространството докоснаха зрителите на старта на LUNAR: Море от светлини по Южното Черноморие. С ветовноизвестният фестивал за дигитално и светлинно изкуство бе открит в Царево от м инистъра на туризма Мирослав Боршош. В рамките на първото..
Щъркелите са най-известните мигриращи птици в света. България е едно от техните местообитания в Европа, където могат да намерят подходящи условия за..
Фестивалът LUNAR представи близо 6000 минути дигитално изкуство в своето първо морско издание. Във вечерите между 1 и 4 август, курортите Царево, Лозенец,..