Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Празник с Дядо Коледа се проведе в социалния дом в Русокастро (СНИМКИ И ВИДЕО)



Коледно тържество се проведе в Дома за пълнолетни лица с умствена изостаналост в Русокастро. Потребителите представиха празнична програма с песни, стихотворения и танци.  

Това е най – голямата социална институция в Бургаско и тук са настанени хора с различна степен на умствена изостаналост, на възраст от 18 до 70 години. 

Домът ни винаги е с пълен капацитет, каза директорът Любчо Марков:

„Ние сме едно голямо семейство, в което е нормално винаги да се появяват нужди. Справяме се! Общината е винаги зад нас, държавата също. Благодаря от името на момчетата на дарителите, които изпратиха желаните подаръци за всеки един от тях чрез „Операция: Плюшено мече“!


Община Камено винаги помага при необходимост и ще продължи да го прави, заяви кметът Жельо Вардунски, който присъства  на тържеството:

„Всичко го правим за хората тук. Те заслужават да живеят при по - добри условия и когато се налага ремонт ние винаги реагираме, за да бъде решен проблемът. Те са за нас приоритет и винаги работим заедно с ръководството на социалната институция!“

Обитателите на Дома получиха подаръци и лакомства и от областния управител Мария Нейкова и Община Камено.  

повече може да чуете в звуковия файл:

Паруш Парушев от Дома за пълнолетни  лица с умствена изостаналост в Русокастро поздравява с народна песен 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.

Галерия

ВИЖТЕ ОЩЕ

Малките кукери от дневния център за деца с увреждания „Св. Николай Чудотворец“ наричаха за здраве

Малките потребители от дневния център за деца с увреждания „Св. Николай Чудотворец“ посетиха центъра за социална рехабилитация и интеграция към Сдружение „Социален център Бургас“ и Център за настаняване от семеен тип за деца и младежи с увреждания- 3, съобщават от общината.  Със съдействието на ръководителя на кукерската група „Каваклии“ в кв. Долно..

публикувано на 25.02.25 в 18:00

Законови регулации и проверка на факти в борбата срещу дезинформацията

Еврозоната, помощите за украинските бежанци и войната там, ковид-19 са най-често срещаните теми по, които наблюдаваме дезинформация. Около това се обединиха участниците в кръгла маса на тема: „Свобода на медиите и плурализъм. Негативните ефекти от дезинформацията за ЕС в региона”.  Меморандум за сътрудничество срещу фалшивите новини обедини всички..

публикувано на 25.02.25 в 15:57

Започва пълното реформиране на дома за стари хора в Средец

Предстои реформиране на дома за стари хора в Средец. Ще бъде запазен капацитетът на услугата, като след дни потребителите ще бъдат извозени и настанени в общинското общежитие в града докато се извършва цялостното реновиране.  Маргарита Стойчева от дирекция "Икономическо развитие" в общината посочи: "Приключили са обществените поръчки, избран е..

публикувано на 25.02.25 в 15:37

Тодор Стамболиев спечели трети мандат като обществен посредник на Бургас

Тодор Стамболиев отново е избран за обществен посредник на Бургас. Той започва третия си мандат с подкрепата на 37 общински съветници, които гласуваха за него на днешното заседание на местния парламент. Четирима се борят за поста обществен посредник на Бургас  В надпревара за поста бяха допуснати още трима кандидати – юристите Калина..

публикувано на 25.02.25 в 14:47

Бургас няма да има картинг писта засега

Засега Бургас няма да има картинг писта. След близо час дебати Общинският съвет отхвърли предложението за отдаване под наем на терен в местността Росенец за изграждането на писта с електрически картинги. Ще има ли Бургас писта с електрически паркинги Предложението бе във връзка със заявено от фирма инвестиционно намерение за изграждането на..

публикувано на 25.02.25 в 13:30

2 лева за синя и зелена зона в Бургас

В Бургас вече ще се плаща 2 лева на час за паркиране в синя и зелена зона. Това решиха общинските съветници след продължили час и половина дебати на заседание днес. От администрацията като вносител на предложението мотивират поскъпването от 1.30 на 2 лева с натоварения трафик в централна градска част и като една от мерките за освобождаване на..

обновено на 25.02.25 в 11:37

АПИ глобява пътноподдържащата фирма за неразчистения Бургас-Обзор-Варна

Агенция „Пътна инфраструктура“ ще наложени неустойки за близо 115 хил. лв. с ДДС на пътноподдържащите фирми в областите Бургас и Монтана за закъсняла реакция при снегопочистването на републиканските пътища при снеговалежа през миналата седмица. Санкцията за изпълнителя, отговарящ за поддържането на републиканската пътна мрежа в област..

публикувано на 25.02.25 в 11:15