Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

От 10 до 12 януари в "Арена Бургас":

Бургас ще бъде домакин на волейболния турнир за Купата на България

| обновено на 06.01.25 в 11:33
Снимка: НВЛ

Бургас ще бъде домакин на волейболния турнир за Купата на България при мъжете с участието на първите осем от Супер лигата. Турнирът ще се състои от 10 до 12 януари в "Арена Бургас". Съорганизатор на събитието, заедно с Националната волейболна лига, ще бъде Волейболен клуб Нефтохимик 2010.

Домакините от "Нефтохимик", предприели 3 промени на полусезона с привличането на Георги Братоев, Апостол Боянов и бразилския център Педрао, не скриват намеренията си да вдигнат трофея за шести път в клубната история. В турнира бургаският тим влиза като фаворит. Старши треньорът на тима Иван Станев коментира:

"Като името до докарваме, сега предстои да изглеждаме добре и на игрището. Надявам се да ни стигне времето. В период сме, в който тренирахме тежък фитнес. Целта ни е да сме в оптимално състояние на 10 януари. Нямаме много време-новите състезатели-повечето от тях са добри професионалисти с опит и нещата започват да изглеждат по-добре и по-добре при нас. Резултатите от първенството показват, че няма слаби отбори."

Няма да имаме повече тренировки в "Арена Бургас", отколкото другите отбори-това е скъпо удоволствие, но плюсът е, че турнирът ще е в едно страхотно спортно съоръжение, добавя Станев и изрази надежда на подкрепа от страна на бургаската публика.


Повече чуйте в репортажа на Валентин Будаков.

По публикацията работи: Петя Янакиева


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

ФК „Черноморец“ играе днес първа контрола

Първа контрола от лятната си подготовка ще изиграят футболистите на  ФК „Черноморец“. Срещата е от 18 часа в Карнобат, тимът играе срещу „Берое“.  „Акулите“ привлякоха нападателя Калоян Кръстев. Играчът е вече с договор и започна подготовка с отбора. „Черноморец“ сключи договори с четирима чуждестранни футболисти. Това са португалецът Яя..

публикувано на 25.06.25 в 11:28
архив

Бленджини обяви състава за двубоите в Бургас

Джанлоренцо Бленджини, старши треньорът на мъжкия национален отбор на България по волейбол, обяви 14-те състезатели за турнира от втората седмица на Волейболната лига на нациите в Бургас от 25 до 29 юни, съобщиха от федерацията. България излиза срещу Япония в първия си мач от домакинския турнир в "Арена Бургас" на 25 юни (сряда) от 19,30 часа. На 27 юни..

публикувано на 23.06.25 в 13:30

Състезание "Млад рибар" ще се проведе на ез. Мандра в Бургас

Състезание "Млад рибар" започва в 8 часа на Мадренското езеро в близост до к-с "Меден рудник" в Бургас.  За участващите има безплатна захранка, която ще бъде предоставена на място. Гост и водещ ще е Световният шампион по спортен риболов Мишел Димитров.  На четиримата най-добри ще бъдат връчени медали и награди.  Състезанието се провежда за четвърта..

публикувано на 21.06.25 в 07:40

Продължават да тестват ново правило в борбата

Международната федерация по борба (UWW) ще продължи да тества правилото за краен резултат 1:1 до световното първенство в Загреб (Хърватия) включително през месец септември. То важи само за класическия стил. Така в случая за победител ще бъде обявен борецът, взел първи точката, а не последният, както бе досега. Правилото ще се прилага само при краен..

публикувано на 20.06.25 в 17:00

Волейболните национали обещаха победи в "Арена Бургас"

Бургас ще бъде домакин на важно събитие в света на волейбола. Морският град посрещна националния отбор на България за мъже в навечерието на предстоящите мачове от турнира „Лига на нациите“. Кметът на Бургас Димитър Николов заедно със заместник кмета на спорта Манол Тодоров лично приветстваха националния отбор, като им пожела успех в предстоящите..

публикувано на 20.06.25 в 15:55

„Дърт Джъмп Бургас“ събира участници от цялата страна

Кръг от държавния шампионат по планинско колоездене „Дърт Джъмп Бургас 2025“ ще се проведе на 21 юни, събота в Морската градина до парк Езеро в Бургас. Надпреварата е част от спортния календар на Българската федерация по колоездене. Очакват се състезатели от цялата страна, които са разделени в различни категории, според възрастта си. В..

публикувано на 20.06.25 в 15:20

Бургас ще бъде домакин на мачове от Волейболната лига на нациите

България за първи път ще приеме срещи от Волейболната лига на нациите (VNL) за мъже в зала „Арена Бургас“. Международната федерация по волейбол (FIVB) официално оповести, че Бургас ще бъде домакин на турнира във втората седмица от надпреварата – между 25 и 29 юни 2025 година. Това е дебют за морския град като домакин на подобно събитие от световен..

публикувано на 19.06.25 в 18:30