Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Само за ден НАП провери 56 борси, тържища и складове в цялата страна

Снимка: НАП

Служителите от „Фискален контрол“ на НАП провериха общо 56 по-големи борси, тържища и складове в цялата страна днес, 21 февруари. Контролни действия са осъществени в 12 обекта за търговия на едро в София, 12 във Варна, 13 в Пловдив, 12 във Велико Търново и 7 в Бургас. Фискалните инспектори са установили общо 7 нарушения, сред които липса на задължителни реквизити в касовата бележка, разминаване между маркираните на фискалното устройство суми и наличностите в касата и други.

Проверките са част от правителствените мерки за скъсяване на веригата на доставки и ограничаване на нелоялните практики при хранителните вериги. От вчера, 20.02., НАП, съвместно с Българската агенция по безопасност на храните (БАБХ) и Комисията за защита на потребителите (КЗП), започнаха масови проверки с цел да се установи дали се спазват правилата за прозрачност и лоялност по веригата на движение на стоките от производителя до търговеца на дребно. Събраната информация от контролните действия за нелоялни практики ще послужи за целите на проектозакона за регулиране на договорите по веригата на доставките.

В рамките на проверките данъчните инспектори изискват документи за произход на стоки от първа необходимост - месо, мляко, ориз, картофи и др., като проследяват и ценообразуването от производител/вносител до цената в магазина.


По публикацията работи: Ивайло Пеев


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Петима души са задържани за кражба на стойност 95 хиляди лева от фирма в Сливен

Петима души са задържани за кражба на стойност 95 хиляди лева от фирма в индустриалната зона на Сливен. Задържаните са на възраст от 26 до 42 години. В края на миналата седмица е подаден сигнал в полицията за кражба на кабели от електрически табла, контактори, електродвигатели и други електрически материали.  След проведените издирвателни действия от..

публикувано на 22.08.25 в 16:30

18-годишният Никола Бургазлиев остава за постоянно в ареста след инцидента с АТВ

Най-тежката мярка „задържане под стража“ бе наложена на 18-годишния Никола Бургазлиев, който на 14 август блъсна с АТВ петима души в курорта Слънчев бряг. Решението на съда е окончателно и беше посрещнато с аплодисменти. Изпълнението на  мярката е преведено в действие веднага. Днес стана ясно, че прокуратурата ще поиска от съда преквалификация..

публикувано на 22.08.25 в 14:55

Стотици подкрепиха протеста пред Съдебната палата в Бургас

Справедлива присъда и промяна на мярката за неотклонение на обвиняемия за тежкия инцидент с АТВ в Слънчев бряг поискаха всички роднини, близки и приятели на пострадалото семейство от Пловдив. Те се събраха на мирен протест пред Съдебната палата в Бургас, преди заседанието на  Окръжния съд,  в което държавното обвинение иска оставането на Никола..

публикувано на 22.08.25 в 13:10

19-годишен е задържан за въоръжен грабеж на игрална зала в "Меден рудник"

Полицията в Бургас задържа 19-годишен мъж за опит за въоръжен грабеж в игрална зала в ж.к. „Меден рудник“. Сигналът е подаден около 5:15 ч. тази сутрин. Докато 47-годишна служителка от Сунгурларе почиствала игралните автомати, към нея се приближил младеж, заплашил я с нож и поискал оборота. Жената успяла да напусне помещението и да потърси помощ,..

публикувано на 22.08.25 в 12:01
снимката е илюстративна

Две жени се удавиха в морето край Ахтопол и Поморие

Два смъртни случая във водата бяха регистрирани по Южното Черноморие. Около 12:50 ч. на неохраняемата част на плаж "Делфин" край Ахтопол се е удавила 56-годишна жена от София. Час по-късно, около 13:20 ч., на южния плаж в Поморие, в морето е загинала 72-годишна туристка от Финландия, която е пристигнала у нас на 16 август, заедно със съпруга си...

публикувано на 22.08.25 в 11:33

Приключи почистването на растителност край пътища от Сливен до Бинкос

Община Сливен приключи почистването от растителност на пътища от Сливен до Бинкос, възложено в края на месец юни. Дейностите бяха по участъците Сливен–Чинтулово, Чинтулово–Гавраилово, Гавраилово-Селиминово, Селиминово–Бинкос, до края на административните граници с община Твърдица, както и пътя Гавраилово–Злати войвода. Изрязани са клони и храсти за..

публикувано на 22.08.25 в 11:00

В Царево полицаи откриха в жилище наркотични вещества (ОБНОВЕНА)

Близо 150 г канабис и три конопени растения в различен стадий на развитие са намерени и иззети от служители на отдел "Криминална полиция" при ОДМВР Бургас и на Районно управление - Царево. Сухата тревна маса и конопените растения са открити при извършена проверка в частен дом в Царево, разположен на ул. „Екзарх Йосиф“, обитаван от 46-годишен мъж,..

публикувано на 22.08.25 в 08:40