В Созопол предстои представяне на книгата „Практическото рибарско училище и вечната любов към морето“, посветена на 100 години от началото на строителството на първото рибарско училище на остров Св. Кирик и Юлита. Събитието ще се състои на 27 юни от 18:00 часа в галерия „Арт Сол“, която се намира срещу самия остров. Изданието, дело на Мария..
Поредица от образователни, творчески и артистични събития ще представят богатството на португалската култура и език в Бургас през Седмицата на португалския език и култура. Инициативата е организирана от Португалския културен център „Камойш София“ към Посолството на Португалия и Община Бургас. В програмата са включени фотографска изложба, творчески..
К-поп, демонстрация на тоекуондо, забавни игри и други са включени в „Деня на корейската култура“ в Бургас. Той ще се проведе в Експо център "Флора". Инициативата се е превърнала в традиция за града и се организира от Посолството на Южна Корея и Община Бургас. По време на събитието ще бъде представена първата българска настолна игра "Хан Пан До" на..
Годишен концерт 2025 наТанцова школа ДЮН и Брейк и хип хоп клуб БЛЯК СТАЙЛ предстои днес в Бургас. Той се е превърнал вече в традиционен и показва най – доброто създадено от двете групи през годината, съобщи Петя Стойкова, ръководител на ДЮН: " Над 100 танцьори ще има на сцената и спектакълът ни ще продължи близо час и половина. В..
Започнаха снимките на шестия сезон на българския сериал „Под прикритие“. Сцените ще се заснемат на различни локации в София и се очаква снимките да продължат до края на годината. Шестият сезон ще включва 12 епизода с нови персонажи и сюжетни линии. Зрителите на БНТ ще видят отново част от основния актьорски състав – Михаил Билалов като Петър Туджаров..
Изложбата "В онова време" на Долорес Дилова ще бъде открита днес, 24 юни в бургаската галерия „Неси“. Тя включва над 20 творби създадени през последната година. Картините, който представям са сътворени не от натура, а на базата на скици, направени по нашето Черноморие преди години, съобщи художничката: „Тези мои картини не..
Документалният Филм "Артисти за деца" ще бъде представен тази вечер на финала на фестивала на Новото Българско Кино "Киноваканция", който се провежда в Бургас. 75 минутната лента разказва за театрална програма, която се реализира в продължение на 15 години и в нея са се включили над 5000 деца и младежи без родители от България и..
Изложбата "В онова време" на Долорес Дилова ще бъде открита днес, 24 юни в бургаската галерия „Неси“. Тя включва над 20 творби създадени..
Оперетата „Цигански барон“ по музика на Йохан Щраус-син ще бъде представена днес от 19:00 часа в залата на Държавната опера – Бургас. Постановката е дело..
Нов фестивал за ученическо и студентско късометражно кино ще се появи в Бургас. Инициативата е на театралния колеж „Любен Гройс“ в съдействие с..