Доброволци от „Бъди човек - Ямбол" отново организират благотворителна кампания в подкрепа на самотно живеещи възрастни хора. Поредното издание на инициативата е по повод Великден. Вече започна събирането на хранителни продукти и парични средства, а седмица преди празника ще бъдат обиколени селата, за да бъдат предоставени и празничните хранителни пакети, съобщи Силвия Георгиева от организацията:
"Във всеки от тях ще има основни и трайни храни - брашно, олио, ориз, боб, леща, консерви, макаронени изделия и сладкиш с дълъг срок на годност. Много деца от училищата и детските градини подкрепят нашата инициатива и те ще направят Великденски картички, които подаряваме на хората и те много им се радват. Приемаме и парични дарения, като с тях ще допълним пакетите с необходимите продукти."
повече може да чуете в звуковия файл:
На Лазаровден и Цветница (12 и 13 април) доброволците от „Бъди човек – Ямбол“ планират да посетят около 300 възрастни жители на селата в Ямболска област. За организирането на посещенията и събирането на информация за нуждаещите се много помагат и кметските наместници по места, съобщи Силвия Георгиева:
"Те подготвят списъците на хората, като се стремят да обхванат всички, които имат нужда от подобна подкрепа за празника. Ще посетим отново селата Воден, Раздел, Вълча поляна, община Елхово, Стралджа, Ямбол и др. Най - хубавото в нашата кампания, че непрекъснато имаме нови доброволци, които искат да се включат и това са млади хора, което много ни радва!"
Кампанията на „Бъди човек – Ямбол“ се организира за 26-ти път в областта. През изминалите девет години в нея са подкрепени над 4600 нуждаещи се. Включили са се над 150 доброволци, които са успели да посетят над 109 населени места в региона.
повече може да чуете в звуковия файл:Липсата на вода се дължи предимно на климатичните промени и заради неадекватно управление на водния сектор. Инфраструктурата е собственост на няколко министерства, а МОСВ контролира подземните води - имаме Министерство на енергетиката, Министерство на икономиката, напоителна система, посочи в интервю пред БНР министърът на екологията Манол..
От 9 часа на 9 септември /вторник/ за два месеца се затваря за движение на автомобили вътрешна улица в промишлена зона "Юг - Запад" в участъка от ул. "Търговска" до път I-9 Бургас – Малко Търново, съобщават от общината. Причината е изпълнение на строително-монтажни работи за обект: „Изграждане на улици и техническа инфраструктура в границите..
Приключват археологическите разкопки в местността „Червен баир“ край Ямбол. Проучени са три надгробни могили от различни епохи. Разкопките в района на бившето военно поделение започнаха през пролетта, обясни д-р Тодор Вълчев от Регионалния исторически музей в Ямбол. „През месец май проучихме една надгробна могила, която се отнася към тракийската..
Прилагането на секционен контрол за измерване на средната скорост на движение по определени участъци от републиканската пътна мрежа започва от днес. Мярката бе сред разписаните от държавата за ефективен контрол в подкрепа на пътната безопасност. Чрез камери в началото и в края на всеки участък ще се отчита времето, за което едно превозно..
Пристанище Бургас ще бъде домакин на съвместното учение „Аспарух 2025“, насочено към действия при морски аварийно-спасителни операции. Сценарият ще се разиграе на 9 септември от 9:00 ч. на 7-мо корабно място. Ще бъдат проиграни сценарии за спасяване на бедстващи хора в открито море и овладяване на последствията от морски инцидент. Учението се..
Камено отбеляза 140-та годишнина от Съединението на България. Празникът започна със света литургия в храм „Свети Георги Победоносец“. След това литийно шествие събра жителите и гостите на града и ги поведе към централния площад, където беше отслужен молебен за здраве и благоденствие. „Нека заедно си припомним истинския смисъл на думите..
Кметът на Бургас Димитър Николов поздрави жителите на общината по повод Деня на Съединението. Той подчерта, че датата 6 септември 1885 г. остава сред най-светлите страници в българската история. „На 6 септември 1885 година нашите предци извършват едно героично дело, с което недвусмислено показват, че българският народ няма да се примири с..
Пристанище Бургас ще бъде домакин на съвместното учение „Аспарух 2025“, насочено към действия при морски аварийно-спасителни операции. Сценарият ще се..
Прилагането на секционен контрол за измерване на средната скорост на движение по определени участъци от републиканската пътна мрежа започва от днес...
С тържествена програма Бургас отбеляза 140 години от Съединението на Княжество България с Източна Румелия. С военен ритуал на представителни части на..