Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Лекари в Бургас спасиха младеж, срязал ръката си до кост

Снимка: УМБАЛ Бургас

В УМБАЛ Бургас спасиха 19-годишен младеж, срязал ръката си до кост при битов инцидент. Прерязани са били и двете артерии, нервите, вените, мускулите на дясната ръка в областта на предмишницата. Пациентът е приет, след като е бил върнат от друга болница, посочват от Университетската областна болница.

Мъжът е приет в Клиниката по съдова хирургия. Веднага е събран мултидисциплинарен екип за спешна операция в състав д-р Ивайло Хаджиев, д-р Радослав Шишков, д-р Майя Стоянова от Клиниката по съдова хирургия, д-р Емил Стоянов и д-р Виктор Топузян от Клиниката по ортопедия и травматология, с анестезиолог д-р Таня Ганчева. 

Операцията продължава цяла нощ - от 23 часа на 18 март, до 5 сутринта на 19 март. Предизвикателството пред лекарите е не само зашиването на раната и спирането на кръвозагубата, но и възстановяването на артериите и нервите, от които зависи дали мъжът ще може да използва пълноценно ръката си. Прелети са му пет банки кръв - младежът е приет с хемоглобин 90 при норма 130.

Операцията минава успешно, днес младежът се възстановява, движи и пръстите на ръката.

Разказва, че в деня на инцидента се прибрал от Германия, където работи като строител. По този повод решил да се почерпи, купил от магазина безалкохолно и бутилка водка, която преполовил още с влизането вкъщи. Срязал ръката си на прозорец, но как точно – не помни.

По публикацията работи: Нина Рангелова

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Скринингова кампания за борба с хепатита и в Бургас (ОБНОВЕНА)

Бургас се включи в Световния ден за борба с хепатита, който отбелязваме днес, чрез мобилен медицински кабинет за безплатни и анонимни изследвания до „Часовника“.  Кампанията е съвместна – на Община Бургас, Регионалната здрава инспекция и младежкия Червен кръст.  Хепатит B и С често протичат без симптоми, което ги прави особено опасни...

публикувано на 28.07.25 в 14:06

Започва безплатно тестване за хепатит В и С

От днес започва информационна кампания и безплатно тестване за хепатит В и С в цялата страна, съобщиха от пресслужбата на Министерството на здравеопазването (МЗ), организатор на инициативата. Кампанията и изследването, които са организирани по повод Световния ден за борба с хепатита – 28 юли, ще се осъществяват чрез регионалните здравни инспекции.   В..

обновено на 28.07.25 в 09:23

Отново неприятна миризма на нефтопродукти в Бургас

Отново неприятна миризма на нефтопродукти се усеща в Бургас. Към 13.10 миришеше силно в района на Морската градина, центъра и к-с"Възраждане", сигнализираха слушатели.  Неотдавна бе установено, че причината за миризмата е претоварване на танкери. Затова бе издадена заповед това да става почти на 40 км навътре в морето.  Според директора на "Морска..

публикувано на 25.07.25 в 13:41

До месец ще приключи проверката за смъртта на 11-месечното бебе

До един месец ще приключи проверката по случая със смъртта на 11 - месечното бебе от Поморие. Това заявиха от Регионалната здравна инспекция в Бургас.  В момента се очакват представители от агенцията по медицински надзор, които ще се включат в проверяващия екип.  Здравният министър разпореди проверка за смъртта на 11-месечното бебе от Поморие..

публикувано на 24.07.25 в 13:30

Момченце на 11 месеца почина в бургаска болница

11-месечно момченце от Поморие е починало в бургаската областна болница. Детето е постъпило  на 19 юли  в тежко състояние, потвърдиха от УМБАЛ Бургас. Настанено е в отделението по реанимация. Въпреки усилията на лекарите то е издъхнало два дена по-късно. Преди да се влоши и да постъпи в болница детето е било имунизирано.   Назначена..

обновено на 23.07.25 в 12:10

От началото на годината: 8 болни от хепатит в Ямболско и един смъртен случай

До 28 юли ще продължи кампанията за безплатно тестване за хепатит В и С в ямболската здравна инспекция. В едно от най- големите предприятия в града служителите и работниците ще имат възможност да се изследват на място. Тестовете са безплатни, анонимни и без предварително записване и могат да се направят между 9 и 16 часа, уточни директорът на..

публикувано на 22.07.25 в 16:10

Превалутирането на някои лекарства може да затрудни фармацевтите

Бургаските аптеки се притесняват пот превалутирането на реимбурсираните лекарства, които се поемат от НЗОК. Според  председателят на регионалния съюз на фармацевтите Любима Бургазлиева трябва в позитивния лекарствен списък на касата да се добави графа за цени в евро, а не фармацевтите да преизчисляват. "Цените са публикувани в позитивния..

публикувано на 22.07.25 в 12:05