Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Удължават до 1 май програмата за хуманитарна подкрепа на украинци

Снимка: az.government.bg

Националният оперативен щаб, ръководен от вицепремиера Атанас Зафиров, предлага на Министерския съвет удължаване на Програмата за хуманитарна подкрепа на разселените лица от Украйна с временна закрила с един месец – до 1 май 2025 г.

През този период ще продължи предоставянето на хуманитарна помощ за нуждаещите се украински граждани, като условията ще бъдат диференцирани според вида на местата за настаняване. Допълнителното време ще се използва за финализиране на нова програма, която ще надгради досегашната подкрепа чрез интеграционен подход, насочен към дългосрочното включване на украинските граждани в социалния и икономическия живот на страната.

В разработването и реализацията на новата програма ще участват Министерството на труда и социалната политика, Министерството на образованието и науката, Министерството на здравеопазването, Министерството на туризма и Министерството на вътрешните работи, както и международни и неправителствени организации, които ще осигурят правна, психологическа и социална подкрепа. Подробности за параметрите на програмата ще бъдат обявени след нейното утвърждаване от Министерския съвет.


По публикацията работи: Ивайло Пеев

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Архив

Жители на Дюлево се събират на общо събрание по казуса с фотоволтаиците

Жителите на село Дюлево с нова стъпка по казуса с бъдещото изграждане на фотоволтаичен парк в землището на селото.  Жители на села в община Средец: Не искаме соларен парк На общо събрание на местното население на 14 юни в читалището те ще решават да се въведе ли мораторим върху промяна на предназначението на земеделски земи за срок от 50..

публикувано на 18.05.25 в 11:00
снимката е илюстративна

Рибар се удави в района на Морска гара в Бургас

Мъж се е удавил в района на Морска гара в Бургас. Сигналът за тяло във водата е постъпил в полицията рано тази сутрин.  На място е изпратен водолазен и полицейски екип. Мъжът е имал рибарски такъми по тялото. Най-вероятно е риболувал на кея в дъждовното утро, подхлъзнал се е и така е паднал във водата.  От ОД на МВР са категорични, че става дума за..

публикувано на 18.05.25 в 09:20

Три брадати лешояда бяха пуснати символично в Сливенската планина (ОБНОВЕНА)

Три брадати лешояда бяха пуснати символично в Сливенската планина, след което те бяха пренесени на мястото в специално изкуствено гнездо.  Официалното събитие се състоя в крепостта „Туида“ в Сливен. Лешоядът Балкан е излюпен в спасителния център на „Зелени балкани“, а  Боев и Лайфбг са донесени от зоопарка “Злин” в Острава, Чехия. Птиците са..

обновено на 17.05.25 в 21:58

Сдружение „Черноморска Странджа“ с научна конферения в Ахтопол

Кметът на община Царево Марин Киров участва в кръгла маса, организирана от сдружение „Черноморска Странджа“ на тема: „Черноморска Странджа: войни, находки, проблеми“. С него беше и кметът на Ахтопол Станислав Димитров. „Сдружението организира няколко ежегодни конференции и Ахтопол става средище на наука, тук идват видни юристи, археолози,..

публикувано на 17.05.25 в 17:00

Общински съвет - Болярово подпомага семейство с изгорял дом

Помощ от 5000 лева, която да бъде в подкрепа на пострадало семейство при пожар, гласуваха общинските съветници в Болярово. Изгоряла до основи е семейна къща в Малко Шарково. Инцидентът е станал на 14 май. Кметът на селото Иван Апостолов поясни, че къщата е изгоряла за минути.“ „Нямаше как да реагираме по никакъв начин. Пожарната с огнеборците..

публикувано на 17.05.25 в 14:20

17 май: Работещите в музеите и художествените галерии ще протестират символично

След протестите за ръст на заплатите в градския транспорт и обществените медии, специалистите в музеите и художествените галерии също ще протестират. Трети ден без наземен градски транспорт в София, метрото работи "Преди всички с ниски доходи"... Протестът на обществените медии в центъра на София Работещите в БНР, БНТ и БТА на протест,..

публикувано на 17.05.25 в 11:30

Премахнаха незаконната „Гъбка“ в Морската градина и ще монтират нова с подобрена визия (ОБНОВЕНА)

След издадена заповед за премахване на незаконния обект, Община Бургас предприе действия за отстраняване на стария и амортизиран павилион, известен като "Гъбката" в Морската градина.  "Гъбката" трябва да бъде затворена от днес Наемателят на " Гъбката" в Бургас организира протест Теренът, върху който бе разположен обектът е парк „Историческо..

публикувано на 17.05.25 в 10:59