Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Пожар в детска градина в Сливен, евакуира децата и персонала

Заради задимяване в детска градина в Сливен са евакуирани децата и персонала. Димът е усетен тази сутрин около 8.30, когато е подаден и сигнала в пожарната. На място са се отзовали три екипа. Няма пострадали деца и хора от персонала. Децата са прибрани от родителите им по домовете. 

Децата са изведени от сградата на безопасно място в двора, според евакуационния план, каза директорът на пожарната в Сливен главен инспектор Росен Георгиев.

"Персоналът е действал бързо и професионално, както се изисква и се проиграва два пъти в годината. Пожароизвестителната инсталация се е задействала т.е. сигнализирала, че има пожар. Включили са се сирените. Веднага персонала са видели, че наистина има горене и не е лъжливо сработване и по най-бързия начин са извели всички деца извън помещенията на безопасно разстояние."

Пристигналите на място пожарни екипи са направили повторен оглед на сградата.

"Проверени са всички помещения да не е останало някое дете, но съгласно плановете персонала е извел всички деца извън помещението."

Вероятна причина за пожара е късо съединение в бойлер.

"В самия нагревател, електрическия е станало късо съединение. От там се е запалила изолацията на бойлера, която е от петролни продукти и силно дими."

Георгиев каза още, че на уплашените деца са обещали, когато се върнат отново в детската градина огнеборците  да ги качат на пожарната кола и да им покажат оборудването си, както и да им припомнят, че играта с огъня е опасна.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.

Галерия

ВИЖТЕ ОЩЕ

Андрей Рунчев: Пътната безопасност е съвкупност от мерки и действия

След трагичния инцидент с малката Сияна, институциите се задействаха и вече са факт първите предприети мерки. Програма от 37 бяха обявени след среща с премиера Росен Желязков. Транспортната комисия разгледа няколко предложения и реши  максималната скорост за движение по магистралата да падне от 140 км/ч на 130 км/ч. Народните представители..

публикувано на 10.04.25 в 13:30
Архив

"Медицински надзор" започва проверки за починалото бебе в Ямбол

ИА "Медицински надзор" започва проверки след смъртта на бебе в многопрофилната болница "Йоан Рилски" в Ямбол. 33-годишната родилка Елка Колева, загубила бебето си, е на кислородно дишане. На жената е извършено кръвопреливане след тежко раждане. Тя е настанена в реанимацията на университетската болница в Стара Загора. Това е било четвърто раждане..

обновено на 10.04.25 в 09:03

Кола мина през крака на 11-годишно дете в Бургас

Автомобил премина през крака на 11-годишно момче на паркинга пред магазин „Джъмбо“ в Бургас, съобщават от полицията. Зад волана е била 19-годишна жена, със стаж като шофьор една година. По информацията на Областната дирекция на МВР детето е излязло внезапно на платното за движение и задната гума на колата е преминала през дясното му ходило...

публикувано на 10.04.25 в 08:35
Роднини и близки на Ели Колева даряват кръв

Родилка от Ямбол се нуждае от кръвопреливане

33–годишна родилка от Ямбол се нуждае от кръвопреливане,  съобщиха нейни роднини. Жената е настанена в университетската болница в Стара Загора, след усложнения по време на раждане.  На родилката е извършено кръвопреливане, към момента няма опасност за живота й, настанена е в реанимация, информира изпълнителният директор на университетската болница..

публикувано на 09.04.25 в 12:24
Росен Желязков

Премиерът Желязков: Действията срещу войната по пътищата стават постоянни

Действията срещу войната по пътищата няма да бъдат стихийни, а ще бъдат постоянни, заяви в началото на днешното правителствено заседание министър-председателят Росен Желязков. Във връзка с предстоящите великденски празници през следващата седмица премиерът разпореди на МВР пълен контрол на движението по пътищата. „Искам наличният състав да е на пълно..

публикувано на 09.04.25 в 12:04
Съдебна палата - Бургас

8 години затвор за пиян шофьор убил пешеходец в село Дебелт

Бургаският Окръжен съд наложи наказание в размер на 8 години „Лишаване от свобода“ на водач на лек автомобил, блъснал правомерно движещ се пешеходец в село Дебелт. Случаят е от  17 декември 2022 г., когато подсъдимият, движейки се с превишена скорост от 79,2 км/ч. е загубил контрол над управлението на превозното средство, напускайки платното за..

публикувано на 09.04.25 в 11:07

17-годишен без шофьорска книжка катастрофира

Неправоспособен водач на 17 години, без шофьорска книжка, от котленското село Градец е катастрофирал самостоятелно с лек автомобил, по пътя от „Камел парк“ в Слънчев бряг към базата на фирма „Хит“. Инцидентът е настъпил и заради движение с несъобразена с релефа на пътя скорост, съобщи Областната дирекция на полицията в Бургас. Превозното средство е и без..

публикувано на 09.04.25 в 08:52