Водата в част от гр. Шивачево отново не е годна за пиене, заради наличие на уран. За това алармира кметът на населеното място Деян Иванов.
Той настоява да бъде намерен нов водоизточник, а за целта трябва да бъдат заложени средства в бюджета на общината. Хората от града обаче коментираха, че нямат притеснения защото пият водата откакто се помнят.
Според кмета Иванов конкретни мерки могат да бъдат предприети след среща със специалисти, които могат да кажат кой е най-оптималният вариант.
За сега обаче всичко остава на теория, но той обяви, че ще доведе докрай битката си за чиста вода в горните квартали. За сега е ясно, че водата се замърсява с уран от планината. Преди там е имало и уранови мини.
Хората в града коментираха, че ползват водата. Една част от тях само за миене, други без притеснение я ползват за пиене и готвене. Някои са реши кардинално проблема като са инвестирали в собствени водоизточници.
Проблемът с водоснабдяването вероятно е решим, но не от ръководството в малкото селище, а в голямата община Твърдица и държавата. Но, докато се намери чистата вода временното решение е водоноската на площада. Дано да е временно.
Подробности чуйте в зувковия файл.
Община Бургас ще бъде домакин на международната работна среща „Черноморски иновационен хъб: Наука, иновации, морски индустрии и цифрова свързаност“, която ще се проведе днес в Експо център „Флора“ и е част от проекта „В подкрепа на синята и интелигентна трансформация на Черноморския басейн - Сини порти”/Empowering Blue and Smart Transformation of Black..
Днес е Международният ден на младежта. Като такъв е отбелязан за пръв път на 12 август 2000 година. Обявен е с резолюция на Генералната асамблея на ООН на 17 декември 1999 г. по предложение на Всемирната конференция на министрите по делата на младежта, състояла се в Лисабон от 8 до 12 август 1998 година. В България празникът се чества от..
Иван Тодоров, баща на две деца и дългогодишен служител на Българската армия и Военноморските сили на България, се нуждае спешно от бъбречна трансплантация, която трябва да бъде извършена в Турция. Цената на животоспасяващата интервенция е непосилна за неговото семейство, а времето е решаващ фактор. Това съобщи в емоционален пост в социалните мрежи..
Организацията Амнести Интернешънъл България ще проведе неформална информационна среща днес от 17.30 в град Бургас. Присъстващите ще имат възможност да се запознаят с историята на Амнести Интернешънъл България, приоритетните кампании и начините, по които могат да станат част от общността - като активисти, доброволци или членове . Това заяви..
Самодейци от 11 населени места в община Сливен представиха обичаи, песни, танци и инструментални изпълнения на XIII Национален събор на народното творчество в Копривщица. Те се завърнаха с първи и втори отличия. Съставите от Сливен бяха подбрани след участие в традиционния фолклорен събор в Кермен през юни. Община Сливен осигури транспорта им до..
Одобрените домакинства по проекта за подмяна на стари отоплителни уреди в Бургас ще могат да подпишат договорите си в периода от 11 до 30 август в офисите, в които са подали заявленията. В списъка с одобрените са включени всички домакинства, получили между 14 и 3 точки при класирането, както и тези с 4 и 3 точки, кандидатствали през първия прием от 6..
Бургас ще бъде домакин на три последователни събития през август, обединени от темите за младежко участие, международно сътрудничество и насърчаване на четенето. Инициативите се организират от Центъра за развитие на човешките ресурси (ЦРЧР) с подкрепата на Община Бургас. Днес от 14:30 ч. в Международния младежки център ще се проведе Националната..
Община Бургас ще бъде домакин на международната работна среща „Черноморски иновационен хъб: Наука, иновации, морски индустрии и цифрова свързаност“, която..
Иван Тодоров, баща на две деца и дългогодишен служител на Българската армия и Военноморските сили на България, се нуждае спешно от бъбречна..
Организацията Амнести Интернешънъл България ще проведе неформална информационна среща днес от 17.30 в град Бургас. Присъстващите ще имат..