През 2024 година в Апелативен съд – Бургас са постъпили 1034 дела, като 90,17% от тях са приключени със съдебен акт по същество, а 89% от делата са решени в тримесечен срок. Средната месечна натовареност на съдия е 6,79 дела. Увеличен е броят на наказателните дела – 323, при 275 за 2023 г., като 92% от тях са приключени в срок от три месеца. Постъплението на въззивни граждански дела също е нараснало, със 294 нови дела. 75% от тях са приключили в тримесечен срок. Въззивните търговски дела, които възлизат на 288 броя, са решени с 90% срочност.
Наблюдава се тенденция за бързо решаване на делата в окръжните съдилища в региона: Окръжен съд – Бургас е приключил 79% от делата в тримесечен срок, а в Сливен и Ямбол съответно 90% и 78%. През 2024 г. на първа инстанция са осъдени 352 лица, от които 302 с наказание до три години лишаване от свобода, 30 с наказание от три до десет години, и 7 с ефективни присъди от 10 до 30 години. Два случая са наказани с доживотен затвор без право на замяна.
Резултатите, представени от административния ръководител на Апелативен съд – Бургас, съдия Пламен Синков, показват устойчивост и ефективност в работата на съдилищата в региона въпреки кадровата криза.
Само за 12 часа тол камерите за засекли близо 380 шофьори, каращи с превишена скорост. В системата са регистрирани 38 хиляди коли през този период. Това съобщи проф. Олег Асен ов, директор на Националното тол управление. Той напомни, че от 7 септември започва прилагането на санкционен контрол за измерване на средната скорост на движение..
Пътник в автобус на градския транспорт в Бургас - Б11 се опита да излезе от превозното средство, счупвайки стъклото на една от вратите с чукче. То е предназначено за аварийни ситуации. Инцидентът се е случил на бул."Демокрация" в района на Трета поликлина, потвърди за общественото радио управителят на БургасБус инж. Петко Драгнев. Няма пострадали..
Сензорна линия за видеонаблюдение с дължина близо 18 км и с над 380 камери от днес функционира на българо-турската граница. Тя е част от мащабен проект, финансиран от Европейската комисия на стойност 170 млн. лв. и обхваща 100 км от протежението на границата, които досега не са били покрити с видеонаблюдение. Официално откриване на нова сензорна..
Мигрантският натиск на българо-турската граница в момента е десет пъти по-нисък в сравнение със същия период на миналата година, като за последното денонощие опитите за нелегално влизане в страната са били 39. Това заяви директорът на ГД "Гранична полиция" главен комисар Антон Златанов при откриването на част от изграждащата се сензорна линия, която е с..
Митническите служители на МП „Лесово“ задържаха ловна пушка и патрони, укрити в багажника на лек автомобил с чужда регистрация. Колата е пристигнала на пункта на 2 септември около 23:30 ч., на път от Турция за Белгия, управлявана от турски гражданин. Водачът е заявил, че няма нищо за деклариране, но при проверка инспекторите са открили на дъното на..
Пиян норвежки турист на електрическа тротинетка самокатастрофира на алеята пред хотел в Слънчев бряг, съобщават от бургаската полиция. Той се е движил с несъобразена скорост, вследствие на което губи управление и се преобръща. Електрическото превозно средство е било без табела с регистрационен номер са установили полицаите. Пробата за алкохол..
Временно движението по път I-9 Варна – Бургас в участъка Баня – Слънчев бряг, при км 187 се осъществява двупосочно в една лента поради горящ автомобил. Това съобщават от Агенция "Пътна инфраструктура". Трафикът се регулира от екип Пътна полиция. Шофирайте внимателно!
Пътник в автобус на градския транспорт в Бургас - Б11 се опита да излезе от превозното средство, счупвайки стъклото на една от вратите с чукче. То е..
Пиян норвежки турист на електрическа тротинетка самокатастрофира на алеята пред хотел в Слънчев бряг, съобщават от бургаската полиция. Той се е движил..
Временно движението по път I-9 Варна – Бургас в участъка Баня – Слънчев бряг, при км 187 се осъществява двупосочно в една лента поради горящ автомобил...