Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

МЕУ: Спирането на сайтовете на няколко ведомства е заради технически проблеми

Валентин Мундров
Снимка: снимка: БГНЕС

Министърът на електронното управление Валентин Мундров разпореди незабавна проверка за причините, довели до прекъсването на работата на сайтовете на няколко ведомства, съобщиха от МЕУ. 

От министерството отбелязват, че поради технически проблем е била възпрепятствана работата на сайтовете на няколко ведомства в продължение на два часа, като към момента функционирането на засегнатите сайтове е възстановено.

Според първоначална информация повредата не е следствие на компрометиране на системите, а става въпроса за технически проблем, посочват още от МЕУ. 

В ранния следобед сайтовете на НАП, Агенция "Митници" и Министерството на електронното управление (МЕУ) се сринаха в продължение на около два часа.

От Националната агенция за приходите обясниха, че са имали проблем с достъпността на сайта, но не и на електронния портал (https://portal.nra.bg/). В портала всички услуги са достъпни и работят безпроблемно. 

От Агенция "Митници" също потвърдиха проблем с достъпността, но подчертаха, че през някои интернет мрежи все пак сайтът е видим. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Община Царево открива дарителска кампания за пострадалите от наводнението

Община Царево открива дарителска кампания в подкрепа на пострадалите от наводнението, съобщават от администрацията.  В ранните часове на 3 октомври 2025 г., огромни количества дъжд се изляха за много кратък времеви период. Отчетените от измервателните станции показват валежи от 271 мм, отчетени в гр. Царево и 450 мм в с. Изгрев от 00:00 ч. до снощи,..

публикувано на 04.10.25 в 07:35

Нормализира се обстановката след поройния дъжд в Бургаско, "Елените" е отцепено от полицията

В Бургаска област обстановката, след бурята и поройния дъжд, постепенно се нормализира. Спокойно е преминала нощта в най-пострадалия район – ваканционно селище „Елените“. Всички евакуирани са настанени в почивна база в комплекса.  Днес започва работата по отводняването на сградите и почистването на курорта.  Даниел Митов: Трима са загиналите..

публикувано на 04.10.25 в 07:13

Вътрешният министър Даниел Митов: Няма хора в неизвестност на Елените (ВИДЕО)

Непреодолимо бедствие, за преодоляването на последствията от което ще бъдат взети всички мерки. Така тежката ситуация определи вътрешният министър Даниел Митов на брифинг във вилно селище Елените.  Към момента няма хора в неизвестност. Митов отправи призив към хората да не се съпротивляват на евакуацията, защото по прогнозите ще продължава да..

обновено на 03.10.25 в 20:16

Екипи на ВМС се включиха в помощ на населението след наводненията в Бургаско

Специализирани екипи от състава на Военноморските сили (ВМС) се включиха в помощ на населението след наводненията в област Бургас, съобщиха на сайта си от ВМС. След постъпили искания за активирането на специализирани екипи от състава на ВМС от областния управител на Бургас и получено разрешение от началника на отбраната, модулно формирование от..

публикувано на 03.10.25 в 18:48

Иван Николов: Имаше 6-метрова вълна, втората отнесе багериста

Първата приливна вода около 6 м воден стълб с камъни и дървета е заляла курорта Свети Влас. В морето има над 30 коли и 50 екипа на пожарната и Гражданска защита, разказа в интервю пред БНР кметът на Свети Влас Иван Николов. Даниел Митов: Трима са загиналите при наводнението в "Елените" (обновена) В предаването "РадиоТочка" той..

публикувано на 03.10.25 в 18:04
снимката е илюстративна

Пречиствателната станция за отпадни води в Царево не работи

Екипи на ВиК през целия ден работиха по отстраняването на аварии след наводненията в морските общини.  Авария е имало на пречиствателна станция за отпадни води (ПСОВ) Царево, 10 канализационни помпени станции обслужващи населението на общината, както и водопроводите за квартал Василико и за с. Велика.  До 16:00 ч. са отстранени авариите по..

публикувано на 03.10.25 в 17:57

Даниел Митов: Трима са загиналите при наводнението в "Елените" (обновена)

Вътрешният министър Даниел Митов  потвърди, че има трима загинали при наводнението във ваканционно селище "Елените".  "Единият гражданин се е озовал в приземно помещение, в момент, когато е прииждала първата голяма вълна. Спасителите са успели да спасят другите хора, които са в сградата. Има загинали и двама спасители. Единият от гранична полиция,..

обновено на 03.10.25 в 17:54