Кариерният форум на Стопанския факултет и Филиал Бургас на Софийски университет ще се проведе за трета година в морския град, съобщават от общината.
От 12 до 14 май, територията на бургаския филиал – базата в Морската градина и Културен дом НХК, ще се превърне в сцена на срещи, идеи и дискусии.
Форумът е жива платформа, в която работодатели от различни индустрии влизат в директен контакт с ученици и студенти.
Тази година фокусът пада върху вдъхновяващите лични истории, споделени от лидери от общността на Софийския университет. Серията от срещи с тях ще бъдат на 12 и 13 май 2025 г. в практическата база на Софийския университет, разположена в Морската градина на алеята на Летен театър.
Днес програмата ще започне в 10:00 с изява на Кариерен център на Стопанския факултет, уъркшоп на тема „По пътя към успешната реализация“. В 12:00 следва Марк Маринов - един от най-успешните предприемачи в България с интерактивна лекция на тема „Лидерство“ с ролеви игри и решаване на ситуационни бизнес казуси. От 14:30 предстоят Pitch сесии с проекти на ученици от ПГКПИ, дискусионен формат и бизнес обратна връзка
Традиционното кариерно изложение ще разположи щандовете си във фоайето на Културен дом НХК на 14 май от 10 до 14 часа. Събитието ще предостави възможност за пряк контакт с представители на компании, Стопански факултет на СУ и Алумни клуб, Филиал – Бургас, Професионална гимназия по компютърно програмиране и иновации.
Кариерен форум 9.0 тази година е с мото „Врата към успеха“. През нея са поканени да преминат ученици, студенти, кандидат-гимназисти и всички, които търсят вдъхновение, нови възможности и реална връзка с бъдещето си.
Жалбите срещу новите правила за националното външно оценяване след седми клас се множат. Още един родител съобщи, че е поискал от съда да отмени заповедта на министъра на образованието, с която се въвеждат промените, които предвиждат изпитът по математика да включва и задачи по природни науки. Иван Радев е родител, който е подал жалба с такова..
Сто ученици от 7. до 11. клас ще бъдат отличени от Община Бургас за участието си в третото издание на образователната програма „Прочети ми приказка“. Те ще получат грамоти и ваучери за закупуване на книги или учебни пособия. Наградите ще бъдат връчени днес от 18:00 ч. в двора на Дома на културата НХК. Програмата даде възможност на учениците да четат..
Регионалният исторически музей в Бургас кани всички ученици да посетят безплатно експозициите му на първия учебен ден, 15 септември. С вход свободен за децата ще са Археологически музей – бул. „Алеко Богориди“ 21, Природонаучен музей – ул. „Константин Фотинов“ 30, Исторически музей – ул. „Лермонтов“ 31 и Етнографски музей – ул...
Националната агенция за оценяване и акредитация (НАОА) организира в Бургас поредица от събития, свързани с осигуряването и повишаването качеството на предлаганото от висшите училища образование, както и със стандартите и насоките за осигуряване на качеството в европейското пространство за висше образование. На 10 септември експерти на Европейската..
На прага на новата учебна година се въвеждат няколко промени в образователните институции – една от тях е забраната за ползване на мобилни телефони в училищата. Законодателните промени ще бъдат гласувани допълнително от Народното събрание. През това време започва подготовката на учебните заведения, за да бъдат те готови. Забраната за телефони..
Близо 30 ще са първокласниците тази година в крайграничната община Болярово. Основно ремонтирани са училищните сгради, всички обявени свободни места за учители вече са заети. Вече приключва основният ремонт на средното училище „Д-р Петър Берон“, който започна през октомври миналата година. По Плана за възстановяване и устойчивост за дейностите по..
Синдиката на Българските учители подкрепя идеята за интегрирани задачи в националното външно оценяване. Според председателят на регионалния синдикат в Бургас Константин Янков, учениците ще имат стимул да учат от 5 до 7 клас и по другите учебни предмети, а не само математика и български както е сега. 1/3 от задачите в изпита по математика..
Националната агенция за оценяване и акредитация (НАОА) организира в Бургас поредица от събития, свързани с осигуряването и повишаването качеството на..
Регионалният исторически музей в Бургас кани всички ученици да посетят безплатно експозициите му на първия учебен ден, 15 септември. С вход..
Сто ученици от 7. до 11. клас ще бъдат отличени от Община Бургас за участието си в третото издание на образователната програма „Прочети ми приказка“. Те ще..