Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Диана Русинова приема предложението да оглави АПИ

Диана Русинова
Снимка: БГНЕС

Пътният експерт Диана Русинова ще приеме предложението на министъра на регионалното развитие Иван Иванов да стане председател на управителния съвет на Агенция "Пътна инфраструктура". Това съобщи Русинова пред журналисти. 

Тя е депозирала писмо, с което приема отправената ѝ покана, стана ясно на пресконференция на тема: "Липсата на ефективно управление на пътната безопасност в България и отсъствието на адекватни действия след трагичната загуба на Сияна Попова".

"Депозирала съм писмо до министър-председателя и до министъра на регионалното развитие, с което приемам да поема тази отговорност - да бъда председател на Агенция "Пътна инфраструктура", защото в действителност всички в България бягат от отговорност и категорично аз не съм човек, който ще избяга от отговорност и ще се скрие. Очаквах да проведем сериозен разговор, да представя някаква програма, да представя екипа, евентуално на Управителния съвет. Така гледах на предложението, но нещата не се случват по този начин. Да не се окаже, че просто господин министърът се е опитал да ме злепостави пред обществото, смятайки, че няма да поема тази отговорност. Надявам се да не е така", заяви Русинова.

От своя страна бащата на загиналата в тежък пътен инцидент Сияна Николай Попов обясни, че иска оставките на заместник-директора на Националната полиция Калоян Милтенов и на Малина Крумова, директор на Агенцията за безопасност за движението по пътищата.

"Искаме всички замесени по веригата да поемат своята отговорност като подадат оставки. На първо място госпожа Малина Крумова, благодарни сме ѝ за това, че създаде агенцията, но виждаме, че вече явно не може да управлява добре. Искаме оставката на господин Милтенов, който поръча иконите за 420 000 лева и който вместо да бъде отстранен от системата е преназначен. Искаме да бъде отстранен от системата".

Попов обяви и шест мерки, които според него ще допринесат за намаляване на катастрофите у нас. 

Сред тях са са информационна кампания, обучение на младите водачи и нова интерактивна карта на опасните участъци.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Несебър отбелязва празника на града Успение Богородично

Град Несебър отбелязва своя празник на 15 август, когато православната църква чества Успение Богородично. Тържествата започнаха със света литургия в храм „Успение Богородично“, а пред крепостните стени се проведе ритуал по издигане на националния флаг от рота на Военноморска база-Бургас. Предвидени са поредица от концерти, изложби и..

публикувано на 15.08.25 в 15:35

Затварят ул. „Конт Андрованти“ в Бургас през уикенда

Улица „Конт Андрованти“ при кръстовището с „Цар Петър“ ще бъде затворена за движение на 16 и 17 август от 9:00 до 18:00 ч. Причината е товаро-разтоварна дейност на строителни материали и техника на ул. „Тракийска“ до сградата на НАП, по информация на общинската администрация. Ограничението важи и за двата дни от уикенда (събота и неделя) в посочения..

публикувано на 15.08.25 в 12:00
снимката е илюстративна

Юни в област Бургас: 1.806 млн. нощувки, заетост 47.4%, приходи 156.8 млн. лв.

Нощувките в местата за настаняване в област Бургас са 1 806.9 хил. Ръст има при чуждите туристи – 1 412.2 хил. (+16.2%), докато нощувките на българи са 394.7 хил. (–6.3%). Данните са на НСИ. Функционирали са 746 обекта с 53.5 хил. стаи и 129.0 хил. легла. Спрямо юни 2024 г. местата за настаняване се увеличават с 3.0%, а леглата – с 5.3%...

публикувано на 15.08.25 в 11:00

Предимно слънчево в петъчния ден с голямо вълнение на морето

В повечето райони днес ще е предимно слънчево. В Югозападна България и планините ще се развива купеста облачност и на места ще превали.  Ще духа до умерен, в Югоизточна България временно силен вятър от изток-североизток. Максималните температури ще бъдат между 31° и 36°, за София - около 31°. В планините ще преобладава слънчево време. В следобедните..

обновено на 15.08.25 в 08:17

Несебър празнува на Голяма Богородица

Несебър празнува на Голяма Богородица.  Празникът започва в 09:00 часа в Храм „Успение Богородично” с тържествена света литургия. Час по-късно пред крепостните стени ще има  Ритуал по издигане на националния флаг.   От 18:30 ч. в Южния парк е детският празник с цирк „Балкански“; а от 20:00 ч. на площад „Жулиета Шишманова“ — детска театрална..

публикувано на 15.08.25 в 07:30

Променят маршрута на линия № 6 към кв. „Рудник“ заради ремонт

Временно се променя маршрута на линия № 6 в посока кв. „Рудник“. Това се налага заради строително-ремонтни дейности, информира „Бургасбус“. Промяната влиза в сила днес. Автобусите ще се отклоняват по ул. „Кирил и Методий“ – ул. „П. Р. Славейков“ – ул. „Жечка Карамфилова“. Спирка „Яна Лъскова“ временно няма да се обслужва. Общественият транспорт ще..

публикувано на 14.08.25 в 17:30

Илиян Янчев, кметът на Малко Търново: Събор на "Петрова нива" винаги ще има!

Националният възпоменателен събор „Петрова нива“ предстои тази събота, 16 август в едноименната местност. Тук преди 122 години е взето решението за избухването на Преображенското въстание, което да подкрепи избухналото по - рано в Македония Илинденско въстание. Тържествата отново ще преминат под патронажа на президента на Република България..

публикувано на 14.08.25 в 14:00