Ще прозвучат любими пиеси като Концертна фантазия „Порги и Бес“ от Гершуин за цигулка и пиано в аранжимент на Игор Фролов, Есенна елегия и Хумореска оп.15 от Владигеров за пиано, както и рядко изпълняваната, впечатляваща със своето майсторство и виртуозност пилотна творба на младия Владигеров - Соната за цигулка и пиано оп.1.
"Тази програма, която сме избрали не е случайна, да комбинираме тези двама колоси - единият на българската, а другият на американската музика. Те са съвременници и са родени с една година разлика един от друг и всъщност това което ги свързва е че и двамата са черпили от фолклора. И за двамата това е било източник на вдъхновение и са го преплели всеки в своята музика", сподели Мартина Табакова.
Знаете ли, кое е било любимото класическо произведение от Панчо Владигеров на Иван Вазов - ето такива любопитни факти за живота на големия български композитор ще научи още публиката по време на концерта.
Поморие е последната спирка от турнето на Мартина Табакова и Зорница Иларионова с програмата „Шедьоври от Владигеров и Гершуин“.
Концертът е тази вечер, 29 май, от 19 часа в Народно читалище "Просвета" - Поморие.
Владимир Ампов-Графа ще зарадва почитателите си с концерт на остров Света Анастасия на 5 юли. Емблематичните хитове „Давам всичко за теб", "Ако има рай", „Невидим", „Вековна гора", както и актуалния дует с Дара Екимова „Нито миг“ ще ни пренесат в музикална вселена. Концертът на Графа започва в 21 часа на острова.
Най-дългият музикален фестивал в България започва в Приморско. Откриването на Прим фест е тази вечер на сцената в центъра на курорта. От 21.30 часа музикалният старт дават Владо Михайлов и групата му. "Ще празнуваме свободата, музиката и енергията на едно ново и незабравимо лято край морето!", казва кметът Иван Гайков. Концертите..
Танцовата постановка "Синдром на отсъстващия" ще бъде представена в Бургас тази неделя. През езика на движението, чрез силата на тялото и тишината, представлението поставя въпроси за контакта между хората. Спектакълът е резултат от интензивен физически диалог между изпълнителите, в който се разгръщат напрежението, копнежът за близост и тъгата от..
Участници от 5 континента - Северна и Южна Америка, Европа, Азия и за първи път - от Африка ще се включат в международния балетен конкурс „Сара-Нора Прима“ и паралелната академия в Бургас. Предстои третото му издание. Конкурсът ще е от 7 до 12 юли и за него са се записали над 70 участници, а академията започва от 5 до 13 юли и в нея ще се..
Комичната опера „Хубавата Елена“ ще бъде представена в залата на Държавната опера – Бургас. Постановката е по едноименния либрето на Жак Офенбах. Спектакълът разказва как кралицата на Спарта – Хубавата Елена, е отвлечена от Парис, син на троянския цар Приам. Конфликтът между богове и хора прераства в комичен хаос преди Троянската война. Режисьор е..
Пътуващата изложба „Последните 10“ на специалност „Живопис“ към Националната художествена академия ще бъде представена в Бургаската художествена галерия „Петко Задгорски“ днес (3 юли) от 18:00 часа. Проектът включва избрани най-добри творби на студентите, завършили или обучаващи се през последните 10 години в специалността „Живопис“. Експозицията..
Един необичаен любовен триъгълник представя спектакълът „Кошмарна комедия“ по текст на Жан Поаре. За бургазлии и гостите на града представлението е на 3 юли от 20.30 ч. на сцената на Летния театър. Пиесата е на враченския театър. Режисьор на комедията е Владлен Александров. Ролите са поверени на Кирил Ефремов, Антоанета Добрева - Нети,..
Участници от 5 континента - Северна и Южна Америка, Европа, Азия и за първи път - от Африка ще се включат в международния балетен конкурс..
Пътуващата изложба „Последните 10“ на специалност „Живопис“ към Националната художествена академия ще бъде представена в Бургаската художествена галерия..
Комичната опера „Хубавата Елена“ ще бъде представена в залата на Държавната опера – Бургас. Постановката е по едноименния либрето на Жак Офенбах...