От днес в Созопол влизат режимите на паркиране и условията, които са необходими за безпроблемното протичане на летния туристически сезон. До 30-ти септември ще функционират общинските паркинги. Паркирането на леки автомобили ще се заплаща спрямо зоната, в която е обособен паркинга.
Първата зона е на територията на Стария град. Пропускът ще се извършва с бариера, като първите 30 минути ще бъдат безплатни, а при по-продължителен престой стойността е: 1 час- 4 лв. 1 денонощие – 24 лв. Втората зона е на паркингите Юг и Рибарски кей и Боруна. Там престоят за 1 час ще е 3 лв., а за денонощие - 15 лв. Третата зона паркинги са на Света Марина и Вихрен 1 час - 2 лв. 1 денонощие - 12 лв. Шофьорите трябва да знаят още, че при влизане на територията на стария град камери сканират регистрационният номер на автомобила, час и дата на влизане. При напускане системата отчита автоматично таксата за престои.
Също от тази седмица в Созопол в сила влиза и т.нар. „синя зона", като обхванатите улични участъци са по: - Провлак между ул. „Крайбрежна" и Градска градина; - Район на Читалището; - Ул. „Републиканска" (от пл. „Черно море" до ул. „Одеса"); - Ул. „Ропотамо", - Ул. „Виа понтика". Позволеният максимален престой в „синя зона" на автомобилите е 4 часа. Цената за 1 час паркиране в зоната е 2 лв.. Освен това започва да действат и репатриращите автомобили тип „паяк", които ще извършват принудително преместване на неправилно паркиралите автомобили с българска и чуждестранна регистрация.
Преместените пътни превозни средства ще бъдат предавани на паркинг „Юг", на Стадион „Арена Созопол".
Критично остава и днес състоянието на пострадалите 35-годишна жена от Пловдив и 4-годишното ѝ момченце. Те са в отделението по анестезиология и интензивно лечение, с опасност за живота. Борбата на лекарите за техните здраве и живот продължава. Това съобщи за общественото радио заместник-директорът на УМБАЛ - Бургас д-р Светослав Тодоров. Изписан е..
Стига институционално следене, това е български безумен патент. Всяка институция, натоварена със следене на нещо, обримчва с толкова много безумни изисквания на дейността, че я прави неизпълнима и в същото време простите протоколи не се изпълняват, следят се само на хартия, защото е невъзможно да се следи, препоръча журналистът Лияна..
10-годишният Никола Димов от Бургас се нуждае от нова операция в САЩ, за да продължи да се движи свободно. Той е роден с дефицит на бедрена кост тип А1 по класификацията на Пейли – състояние, при което едното краче е по-късо от другото. През 2018 и 2020 година в болница „St. Mary“ във Флорида бяха извършени две операции по удължаване на крака,..
Предстои 11-то издание на Скейт фестивала в Бургас. В събота в района на Съдебната палата ще има състезателна част, а след това ще бъде открита изложба с тематични фотографии в Конгресния център. Един от организаторите Ивайло Найденов, управител на Скейтборд клуб Бургас, каза че тази година форма е по-различен. " Състезанията няма да само на..
Благотворителен концерт под надслов „Да помогнем на Тани“ предстои в Летния театър в Бургас. Събитието ще е в подкрепа на 17-годишната Таня Сурчева, която вече девет години се бори с рядък злокачествен мозъчен тумор. Необходима е нова операция, за която са нужни 35 хиляди евро. Концертът ще обедини музика, танц и човечност,..
Край с режима и безводието в община Стралджа. След години на воден режим в редица населени места от общината, където се разчита предимно на местни водоизточници, това лято проблемът е решен, каза кмета Атанас Киров. "Направихме сондажи, след което изследвахме водата дали може да се използва за питейни нужди и дали има нужния дебит...
Община Болярово прави всичко възможно да осигури подкрепа за земеделските стопани, които пострадаха тежко от летните пожари. „Работим за това хората, понесли щети, да получат компенсации. Това е справедливо, защото много от тях загубиха продукцията си, дори фуража за животните“, заяви зам.-кметът на общината Нина Терзиева. Една от тежките ситуации бе..
Критично остава и днес състоянието на пострадалите 35-годишна жена от Пловдив и 4-годишното ѝ момченце. Те са в отделението по анестезиология и..
Четиринадесет души са приети в сливенската болница със стомашно чревни оплаквания и висока температура, след сватбено тържество в село Филаретово,..
Благотворителен концерт под надслов „Да помогнем на Тани“ предстои в Летния театър в Бургас. Събитието ще е в подкрепа на 17-годишната..