Районният съд в Бургас остави в ареста обвиняемия Исус Ангелов Трошев до разглеждане на делото за кражба на кабели. Престъплението е довело до прекъсване на комуникационна връзка между дежурния ръководител на ж.п. гара – Бургас с гари "Владимир Павлов" и "Долно Езерово", както и с влаковия диспечер в Пловдив. Същият преди дни пак е бил хванат за кражба на кабели, в следствие на което без ток остана голяма част от квартал „Възраждане“. Трошев е обвиняем за престъпление по чл. 196, ал. 1, т. 2, пр. първо, вр. чл. 195, ал. 1, т. 4, пр. второ, вр. чл. 194, ал. 1, вр. чл. 29, ал. 1, б. „б“ НК, за това, че на 07.06.2025 година в гр. Бургас противозаконно е отнел комуникационни кабели, собственост на „ПСТ-ССТ“ – Пловдив към ДП „НКЖИ“.
Преди решението на съда прокурорът по делото Димо Маджаров обоснова искането си за най-тежката мярка с това, че последното престъпление на задържания е извършено в условията на опасен рецидив. Той добави, че има достатъчно предпоставки обвиняемият да се укрие или най-вече да извърши друго престъпление на база съдебното му минало. Именно, младежът няколкократно е осъждан за противодеяния от общ характер. Вече е излежал една присъда, но явно не се е превъзпитал и е придобил трайни навици за престъпления – добави прокурорът по делото.
От служебната защита пък поискаха по-лека мярка за задържане под домашен арест. Мария Николова, назначеният адвокат на 19-годишния младеж поиска тази мярка с аргумент, че обвиняемият се разкайва за стореното престъпление. Тя добави, че ако младежът има електронна гривна на крака си, това няма да му позволи да извърши ново престъпление. Според адвокат Николова, няма предпоставка обвиняемият да се укрие. Тя поясни, че е установено, че младежът живее на улица "Тамара 51" в бургаския квартал "Победа" заедно с родителите си. Обвиняемият Трошев също пред съда поиска да му бъде наложена по-лека мярка за задържане под домашен арест.
Пламена Събева бе съдия по делото срещу обвиняемия Иисус Трошев. След като тя разгледа всички аргументи, постанови най-тежката мярка, а именно задържане под стража до започване на делото. Събева обоснова решението си с това, че извършеното престъпление представлява опасен рецидив, за което по закон се предвижда затвор от 3 до 15 години и че този тип противодеяния предполага извършване на нови такива. Съдията подчерта и съдебното минало на обвиняемия, а именно че е криминално проявен и е добре познат на полицията. Съдия Събева напомни, че въпреки излежана присъда обвиняемият продължава да извършва нови престъпления. Тя не коментира довода на прокуратурата, че Трошев може да се укрие, но при наличие на възможност на повтаряне на престъплението, постанови мярката за задържане под страж до започване на делото. Другата мярка, за задържане под домашен арест се налага, само ако обвиняемият има лекарски или други социални причини да бъде задържан в домашни условия. Решението на съда може да се обжалва в тридневен срок.
Служители от Териториална дирекция Митница Бургас задържаха 502.68 литра наливен и бутилиран етилов алкохол при две отделни проверки с установени нарушения на акцизното законодателство. Те са извършени на територията на град Бургас от служители от сектор „Акцизен оперативен контрол“ в отдел „Митническо разузнаване и разследване“ във връзка с..
Пътният инцидент е станал на кръстовището на бургаските улици „Стефан Стамболов“ и „Проф. Яким Якимов“, съобщи Областната дирекция на полицията. Товарен автомобил, управляван от 51-годишен мъж от бургаското село Маринка е отнел предимството и блъснал правомерно движещия се по пътното платно, от лявата му страна мотоциклет, с чуждестранна регистрация...
Бургаският апелативен съд потвърди мярка за неотклонение "задържане под стража" за румънския гражданин Стате Чиприян. Преди 6 дни като шофьор на автомобил, превозващ 9-ма мигранти, след преследване от "Гранична полиция" от Китен до Бургас той катастрофира на брега на езерото Вая и причини смъртта на 6-ма афганистанци. Две обвинения за тежки умишлени..
Катастрофа е станала на пътя Сливен - Карнобат в следобедните часове. По тази причина движението в отсечката Лозенец - Венец се осъществява двупосочно в една лента, информират от АПИ. Трафикът се регулира от Пътна полиция.
Служители от Първо Районно управление – Бургас задържали двама криминално проявени бургазлии /на 23 и 27 години/, които извършили две кражби от вендинг автомати за играчки, първият от които бил монтиран на ул. "Цар Калоян". Открадната е сумата от 150 лв. на стотинки. Втората машина е на ул. "Гладстон", като е открадната сумата от 200 лв. на..
Служители от отдел "Криминална полиция" при ОДМВР – Бургас съвместно със служители от Районно управление - Средец иззеха артефакти от дома на 31-годишен мъж от Средец. Иззеха над 700 ценни монети от дома на помориец Открити са метален кръст, 15 монети и шест метални пръстени, носещи белезите на културно-исторически ценности. Мъжът..
Иззеха над 700 ценни монети от дома на помориец. За акцията съобщава днешната криминална хроника. Проверката е извършена в частен дом на улица «Манастирска», обитаван от 77- годишен помориец. Там са намерени три класьора и плик с общо 761 монети от различен метал, с различни размери и форма, носещи белезите на културно-исторически ценности..
Бургаският апелативен съд потвърди мярка за неотклонение "задържане под стража" за румънския гражданин Стате Чиприян. Преди 6 дни като шофьор на автомобил,..
Катастрофа е станала на пътя Сливен - Карнобат в следобедните часове. По тази причина движението в отсечката Лозенец - Венец се осъществява двупосочно в..
Служители от Първо Районно управление – Бургас задържали двама криминално проявени бургазлии /на 23 и 27 години/, които извършили две кражби от вендинг..