Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Малък голям герой:

11-годишният Чавдар Русинов помогна за задържането на рецидивист

Момчето забелязало, че мъжът крие нещо в тревата

2
Чавдар Русинов участва в демонстрация на ЦПКДК-Бургас на празника на МВР

11-годишният Чавдар Русинов – многократен държавен, балкански и европейски шампион по джу джицу, се превърна в истински герой и в реалния живот. Благодарение на неговата съобразителност и наблюдателност, криминално проявен мъж е задържан в Борисовата градина в Бургас, съобщиха от ОД на МВР. 

Инцидентът се разиграл снощи, когато Чавдар, заедно с баща си – топкриминалиста от Второ районно управление – Бургас Венилин Русинов, били на разходка в парк. Момчето забелязало съмнителен мъж в близост до детската площадка и веднага реагирало.

"Татко, този е криминално проявен, разпознах го! Скри нещо в тревата до детската площадка, сигурно са наркотици", казал Чавдар на баща си.

„Задържаме го!“ бил краткият и категоричен отговор на Русинов, след като се уверил в преценката на сина си.

Само минути по-късно 42-годишният рецидивист бил арестуван от полицейския служител, пред смаяните погледи на родители и деца в парка.

 При последвалите действия по разследване се установило, че мъжът е добре познат на органите на реда с предишни прояви, уточняват от полицията.

Малкият Чавдар мечтае да бъде полицай и това не е случайно – дядо му е бивш служител на СОБТ – МВР, чичо му работи в Пето РУ – Бургас, майка му е полицай в ГПУ Летище Бургас, а баща му – във Второ РУ – Бургас.

Освен че носи полицейски дух по рождение, Чавдар е и трикратен балкански шампион, двукратен европейски и вицесветовен шампион по джу джицу.

ОДМВР-Бургас поздравява младия герой за проявената смелост и съобразителност и вярва, че пред него стои светло бъдеще в редиците на българската полиция.


По публикацията работи: Стефка Бакърджиева

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.

Галерия

ВИЖТЕ ОЩЕ

Пожар в базата на фирма за сметосъбиране в Бургас

Сигнал за пожар  е получен в 13.32 часа в бургаската пожарна, съобщи за БНР Бургас директорът й старши комисар Николай Николаев. Установено е, че горят пластмасови контейнери на фирмата "Нелсен Чистота". Тя се намира близо до магазин "Мосю Бриколаж" на бул. "Захари Стоянов".  Към първоначално изпратения един екип, са се присъединили още два, уточни..

публикувано на 20.09.25 в 13:58

Шестима са задържани при спецакция в Бургас

Петима мъже и една жена от бургаския квартал "Победа" са задържани от служители на отдел "Криминална полиция" към ОДМВР Бургас, сектор "Специални тактически действия" и Първо Районно управление - Бургас при проведена съвместна специализирана полицейска операция в частни домове. В дом на ул. "Опълченска" в квартала, обитаван от 43-годишен криминално..

обновено на 19.09.25 в 09:23
Снимката е илюстративна

Заключителен етап на морско учение ще се проведе край Созопол

Премиерът Росен Желязков, министърът на вътрешните работи Даниел Митов и директорът на ГД „Гранична полиция“ Антон Златанов ще наблюдават заключителния етап на пълномащабно учение за охраната на морската ни граница, което ще се проведе край Созопол.  На него ще бъдат показани широк спектър от специализирани действия на гранична полиция, както и..

публикувано на 19.09.25 в 07:30

Дронове, хеликоптер и спецоперации на учение на "Гранична полиция" край Бургас

Пълномащабно учение по линия на бреговата охрана на морската ни граница провежда ”Гранична полиция” в бургаския залив.  Утре е заключителния етап, в който ще бъдат демонстрирани действията на гранични полицейски кораби; хеликоптер; водолази; снайпер-контрол екипи; подводни и въздушни дронове. По време на учението ще бъдат неутрализирани..

обновено на 18.09.25 в 16:16

„Евакуираха“ служителите на Община Бургас заради пожар

Над 300 служители на Община Бургас бяха евакуирани при симулативна тренировка. В нея се включиха и екипи на ОДМВР и РГ „Пожарна безопасност и защита на населението“. В рамките на тренировката е разигран сценарий, при който терорист предизвиква пожар в приземния етаж на сградата. Евакуацията е извършена за 7 минути. "..

публикувано на 18.09.25 в 15:30

Варненският съд остави в ареста прокурорския син Николай Маджаров

Състав на Варненския районен съд определи мярка за неотклонение "задържане под стража" на Николай Маджаров, обвинен за две престъпления - за отглеждане на 90 растения от рода на конопа и намерена суха тревиста маса.  Маджаров не е осъждан, но е имал и други криминални регистрации - за държане на дрога, за грабеж, както и отнета шофьорска книжка заради..

публикувано на 18.09.25 в 13:30

35-годишен от Царево е задържан с наркотици, голяма сума пари и старинни предмети

Полицията в Царево е задържала 35-годишен мъж след претърсване в частно жилище на ул. „Лилия“. При акцията служители на Районното управление са открили плик с бяло кремообразно вещество, гриндер със суха тревна маса, два електронни изпарителя с кафеникава течност и пълнител за тях, кутийка с блистери, както и плик с бяло прахообразно вещество...

публикувано на 18.09.25 в 10:00