Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Очаква се зрелищна боксова битка в Арена Созопол

Петър Драганов готов на 100% за утрешния мач за пояса на WBC

Боксова гала вечер ще превърне "Арена Созопол" в сцена на епични сблъсъци, включително дългоочаквания главен мач за шампионския пояс на Световния боксов съвет. В него българският боец Петър Драганов ще се изправи срещу Родриго Дамиан Кориа от Аржентина. Днес се проведе официалният кантар на състезателите преди мачовете. Събитието започна с медицински прегледи на бойците, последвани от официалното претегляне.

Организаторът на боксовата гала вечер Атанас Евтимов уточни как ще протече самата надпревара. Ще се проведат  общо боксови 12 срещи, като ще има два демонстративни мача, един между момчета до 9 години и един женски демонстративен мач, след което следват 10 професионални борби. Основната битка е за титлата на WBC (World Boxing Council)между Петър Драганов и Родриго Кориа. Петър Драганов заяви че е готов на 100%, и че с нетърпение очаква утрешния мач.  Треньорът на българския състезател Крум Петров също коментира, че Драганов е повече от готов за утрешното предизвикателство. Те са провели добра предварителна подготовка, и се надяват да завоюват титлата.


Сред останалите бойци, които ще се качат на ринга, са Димитър Димитров, Мартин Иванов, Тинко Банабаков, Никола Стоянов и Здравко Попов. Техни опоненти са известни боксьори от чужбина, поясни Веселин Кирилов, един от организаторите на събитието.

 За регламента на турнира ще следи Евгения Петрова от Българския професионален боксов съюз. Тя поясни, че на събитието ще има 10 професионални борби, в които ще вземат участие чуждестранни боксьори от Узбекистан, Босна и Херцеговина, Грузия и дори от Китай.

Боксовата гала вечер ще се проведе тази събота от 19 часа на Арена Созопол. Отвъд ринга събитието има и социално измерение. Част от събраните средства от продажбата на билети ще бъдат дарени в подкрепа на детски туристически поход с образователна насоченост - инициатива, целяща да насърчи активния начин на живот, любопитството към природата и споделеното учене сред подрастващите. Събитието се провежда с подкрепата на Община Созопол.

Чуйте повече в звуковия файл:




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.

Галерия

ВИЖТЕ ОЩЕ

Петър Мицин със злато на 1500 м свободен стил в Бургас

Петър Мицин спечели надпреварата на 1500 метра свободен стил при мъжете от Държавното лично отборно първенство по плуване в 25-метров басейн, което започна в "Парк Арена ОЗК" Бургас. Националният рекордьор в дисциплината финишира с време 15:32.18 минути за първия си триумф на шампионата. Представителят на клуб Вихрен беше по-бърз с 5.04 секунди от..

публикувано на 20.11.25 в 07:30

В Ямбол завърши ремонтът на градския стадион

Приключи ремонтът на  градския стадион в Ямбол, като по-голямата част от средствата са осигурени по Плана за възстановяване и устойчивост, предстои ремонт и на козирката на сградата и трибуните.     Обновяването на спортния комплекс започна през март и е на стойност малко над 2,1 млн. лева, като съфинансирането от общинския бюджет е 205 000 лeва...

публикувано на 19.11.25 в 07:15

Рая Енергиева е шампион в държавното първенство по акробатика

Рая Енергиева от сливенския спортен клуб по акробатика „Стефан Данчев“ завоюва златния медал на държавното първенство в Кранево, съобщи Община Сливен.  Състезанието се проведе на 15 и 16 ноември и в него се включиха близо 300 от най-младите надежди на България. Те се състезаваха във възрастова група 6-8 години. 28 деца от цялата страна се..

публикувано на 17.11.25 в 18:00

Димитър Димитров е новият треньор на Ботев (Пловдив)

Димитър Димитров - Херо е новият старши треньор на Ботев (Пловдив), съобщиха от клуба. Един от най-титулуваните български специалисти подписа в понеделник двугодишен договор с "жълто-черните". Димитров, който е трикратен шампион на България, ще направи първата си тренировка днес от 15:30 часа на клубната база. Първите 15 минути от заниманието ще бъдат..

публикувано на 17.11.25 в 16:30

Предстои поредното издание на традиционния пешеходен тур след Никулден

На 7 декември (неделя) за трета поредна година учениците от специалност „Екскурзоводско обслужване“ в СУ „Епископ Константин Преславски” ще влязат в ролята на екскурзоводи заедно с техния преподавател по теория и практика Николина Димитрова. Събитието е отворено за всички жители и гости на Бургас и напълно безплатно.  Тази година турът носи името „Ехо..

публикувано на 17.11.25 в 14:30

В Бургас откриват изложба с футболни екипи на наши звезди

32 години след паметната победа на България над Франция на „Парк де Пренс“ в Бургас ще бъде открита изложбата „За първи път на едно място: легендарните екипи на България“. В експозицията са подредени фланелки и спортни артикули от легендарни турнири - от Мондиал’66 в Англия до Мондиал’98 във Франция. Челно място заемат фланелките на..

публикувано на 17.11.25 в 10:00

ФК "Черноморец" победи "Спортист" с 1:0

ФК „Черноморец“ победи като гост „Спортист“ (Своге) с 1:0 и спечели за втори пореден мач във Втора лига.  Голът отбеляза Яя Драме в 19 минута.  Срещата предложи битка по целия терен, в която акулите се представиха ниво.  Момчетата на Иван Колев имаха още възможности за голово попадение.  Активът на „Черноморец“ е 19 точки, като тимът е вече на..

публикувано на 16.11.25 в 19:56