"15 собственици, чиито къщи изгоряха от пожара в Българово, до момента са подали заявления за обезщетение при екипа на регионалната дирекция „Социално подпомагане“, заяви за БНР-Бургас кметът на града Константин Щерионов. Собствениците, чиито къщи изгоряха, трябва да представят документ за самоличност и документ за собственост на пострадалия имот, поясни градоначалникът.
„Хората, чиито вили изгоряха, ще получат по 3000 лева обезщетение, но при условие, че това им е единствено регистрирано жилище“ – уточни Щерионов. За улеснение на жителите екипи на регионалната дирекция „Социално подпомагане“ приемат документите на място в сградата на кметството. Добави, че има и други социални програми, по които пострадалите ще могат да подадат заявления за обезщетение.
Кметът съобщи, че пламъците са изпепелили около 20 вили, но има и доста изгорели необитаеми и други селскостопански постройки във вилната зона. Кметът заяви, че след приемането на заявленията със социалните служби ще бъде извършен оглед на изгорелите сгради. Той е в комисията, която прави оглед на щетите на общинското имущество. Заяви, че в пламъците са изгорели около 400 декара борова гора, 50 декара земеделски земи, има и разрушени тротоари от тежката техника, която се ползва при гасенето на пожара. Щерионов добави, че ще искат държавна помощ за възстановяване на щетите.
Чуйте повече в звуковия файл:
В Бургас ще се проведе интерактивната градска игра „Бургас, раздвижи се!“, насочена към популяризиране на устойчивия начин на живот и екологичното образование. Събитието ще се състои на 4 октомври от 10:00 ч., а началната точка ще бъде обявена под формата на загадка. Играта ще предизвика отбори да решават екологични задачи и мисии в различни градски..
Родителите на деца до 12-годишна възраст ще имат право да поискат по време на лятната ученическа ваканция да преминат към работа от разстояние или промяна в продължителността и разпределението на работното си време. Това предвижда проект за промени в Кодекса на труда, внесен от председателя на парламентарната социална комисия Деница Сачева и група..
От десет години Бургаската писателска общност провежда различни събития в Дома на писателя на улица "Вола" в Бургас. Това е едно от зданията на площад "Баба Ганка", което има богата история. Построено е преди много години със средства на дружество "Самосъзнание".През годините то губи сградата, която е национализирана и която беше дълги години..
Техническа проверка на Националната система за ранно предупреждение и оповестяване и на системата за мобилно известяване BG-ALERT ще се проведе на 1 октомври и в община Ямбол. В сряда, от 11:00 часа, ще бъдат задействани сирени и гласови оповестители. Ще чуете гласови указания „Внимание! Внимание! Внимание! Извършва се техническа проверка“, след..
От 80 лв. за физическо лице и до 1 000 лв. за юридическо лице са глобите, които предвижда за индивидуални електрически превозни средства Наредбата за опазване на обществения ред и сигурност на територията на община Созопол. Решението бе взето единодушно от общинския съвет днес. В мотивите на вносителя председателят на Общински съвет Созопол..
В Бургас бяха въведени в експлоатация два важни за града инфраструктурни обекта от „Интегрирания воден проект за област Бургас“. Това става факт след реконструкция на ВиК мрежата в източната и западната част на Бургас, които осигуряват по-качествено и надеждно водоснабдяване за десетки хиляди жители. Проектът е на обща стойност 412 227 430,73..
Общинският съвет на Царево проведе редовното си заседание днес. На него общината представи отчет за финансовата 2024 година, г ласувана беше и актуализация на бюджета за тази година. Реализацията на няколко инфраструктурни проекта, както и средствата за традиционния рибен фест провокираха въпроси у местната опозиция. След като бъдат отстранени..
Водоподаването ще бъде спряно в ЦГЧ и в комплекс "Меден рудник" днес, 29 септември. От 9:00 до 16:00 часа без вода ще бъдат живущите на ул...
До две седмици ще бъде пусната водата в странджанското село Вълчи извор , съобщи кметът на община Болярово Христо Христов. Жителите там..
От десет години Бургаската писателска общност провежда различни събития в Дома на писателя на улица "Вола" в Бургас. Това е едно от зданията на площад..