Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Състезания, нова рампа и прожекции закриват скейт фестивала в Бургас

Фестивалът Burgas Skate Weekend продължава днес с финалните си прояви. Една от спирките в програмата е мола в комплекс "Изгрев". На паркинга му от 16:00 до 19:00 ч. са планирани две състезания: Game of S.K.A.T.E. и Ledge Best Trick. Game of S.K.A.T.E. е игра, в която скейтбордистите последователно изпълняват поредица от трикове, а Ledge Best Trick е надпревара за изпълнение на най-добри трикове върху метален ръб. 

Един срещу друг се изправят скейтъри от България и чужбина. Участие са заявили състезатели от Колумбия, Венецуела, Великобритания, Гърция и Сърбия.

Зад Летния театър от 19:30 ч. ще бъде представена новата мини рампа, изградена специално за скейт общността. Съоръжението остава за трайно ползване в града, а първите демонстрации върху него ще бъдат част от програмата тази вечер.

"Това беше нашата идея тази година. Всички финансови средства, които получаваме, да отидат за изработката на това уникално спортно съоръжение. Такова има единствено във Варна и Сливен. Вече ще има и в Бургас", каза Ивайло Найденов, управител на Скейтборд клуб Бургас.

Фестивалът ще приключи в Морската градина с прожекции на нови скейт филми от 22:00 ч., последвани от музикално парти на открито.

Участието във всички прояви на фестивала е безплатно.
По публикацията работи: Ивайло Пеев


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Цанко Цанков с историческо постижение в Дунав – 24 часа плуване без прекъсване

Цанко Цанков постави рекорд за 24-часово индивидуално непрекъснато плуване в открити води без неопрен и помощни средства. Той финишира в Оряхово след 24 часа, 30 минути и 8 секунди плуване по река Дунав. Постижението беше потвърдено от съдия Велислав Цеков, председател на съдийската комисия на Българската федерация по плувни спортове. Мениджърът на..

публикувано на 24.08.25 в 17:00
архив

Юношите на „Нефтохимик“ с победа над „Национал“, мъжете отстъпиха на „Марица“

След победата над „Спартак“ Варна преди седмица, юношите на футболния „Нефтохимик“ до 18 години спечелиха и дебютния си мач пред собствена публика на стадион „Лазур“ срещу столичния „Национал“ с 2:0. Головете за победата реализираха Мартин Николов и Максим Киряков. Момчетата на Васил Цветанов и Костадин Джамбазов са новаци в групата, но..

публикувано на 24.08.25 в 13:00

Цанко Цанков е на часове от световен рекорд по 24-часово плуване в Дунав

Плувецът в екстремни условия Цанко Цанков е в разгара на опита си за световен рекорд по 24-часово непрекъснато плуване в свободни води без неопрен и помощни средства. Стартът бе даден вчера по обед във Видин, а маршрутът му преминава по течението на Дунав до Оряхово. Разстоянието е близо 140 километра. Очаква се финалът да бъде достигнат днес между..

публикувано на 24.08.25 в 10:30
Стиляна Николова

Стилияна Николова е световна вицешампионка в многобоя в Рио

Абсолютната европейска шампионка от 2024 година Стилияна Николова спечели сребърен медал на финала в многобоя, а Ева Брезалиева се нареди осма на Световното първенство по художествена гимнастика в Рио де Жанейро (Бразилия). Николова демонстрира отново огромния си потенциал и се нареди втора след олимпийската шампионка Даря Варфоломеев (Германия)...

публикувано на 23.08.25 в 07:46

Канната база е домакин на Националния турнир „Купа Бургас“

На конна база в парк "Езеро" се провеждат Националният турнир за аматьори „Черно море“ и Националният турнир „Купа Бургас“. Очаква се участие на повече от 140 коне и състезатели от България и чужбина. Международното участие в „Купа Бургас“ 25 включва четирима състезатели и шест коня от Република Турция.  Първите стартове са в 9 часа. Част от..

публикувано на 23.08.25 в 07:38

Александра Лукоянова с пето място на Европейското първенство U23

В олимпийския клас ILCA 6 състезателката на яхт клуб „Черноморец“ Бургас и националния отбор по ветроходство Александра Лукоянова се класира на пето място на Европейското първенство до 23 години. Младата надежда на родното ветроходство постигна този резултат след оспорвана надпревара в Швеция. Лукоянова направи серия от силни стартове, влезе в златната..

публикувано на 19.08.25 в 10:30

Шест отбора ще участват на турнира по хандбал „Тодор Хънков“ в Бургас

На 13 и 14 септември Бургас ще бъде домакин на 11-то издание на традиционния хандбален турнир за мъже „Тодор Хънков“. Събитието ще се проведе в спортна зала „Никола Станчев“ в комплекс „Меден рудник“. Организатори на турнира са хандбален клуб „Фрегата“ и Община Бургас. В тазгодишното издание участие ще вземат отборите „Локомотив“ Горна Оряховица,..

публикувано на 18.08.25 в 15:30