В интернет се разпространяват фалшиви имейли със заглавие "Съдебни производства“. Измамниците се представят за служители на МВР и "Европол" и използват логата на институциите, отличителния знак на полицията и подписа на бивш директор на Главна дирекция "Национална полиция (ГДНП), съобщиха от МВР на официалната си страница във "Фейсбук".
В имейлите се твърди, че срещу получателя са повдигнати обвинения в киберпрестъпления, включително педофилия и детска порнография. Настоява се за плащане на глоба от 8500 евро, за да бъде "прекратено делото“ и изтрита чувствителна информация. Измамниците твърдят, че при отказ за сътрудничество получателят ще бъде осъден на лишаване от свобода и глоба до 420 хил. евро. В допълнение се отправят заплахи, че делото ще бъде публично разгласено "за назидание“.
Събирането на доказателства по разследването на инцидента от 14-ти август, когато младеж помете петима души с АТВ в Слънчев бряг, е приключило, а материалите са изпратени на наблюдаващия прокурор. Това съобщи следователят Мариан Маринов, говорител на Националната следствена служба. Обвиняем по делото е 18-годишният Николай..
1598 е броят на санкционираните водачи на електрически тротинетки от началото на тази година в област Бургас, съобщи началникът на сектор "Пътна полиция" към ОД-МВР Бургас гл. инспектор Пламен Николов: "В сравнение със същия период на миналата година - тогава са били 1064. Контролът е засилен и е ежедневен, санкциите са високи, но въпреки това..
Специализирана полицейска операция се проведе на територията на участък „Градец“ към Районното управление в Котел. По време на операцията на мотоциклетист му е отнета шофьорската книжка за три месеца и му е наложена глоба от 200 лева, заради неправилно поставен регистрационен номер. Заради закрити букви в регистрационния номер водач на товарен..
Двама души са пострадали при два пътни инцидента, станали в област Бургас. Около 16:11 ч. на пътя Бургас – Варна, в района преди надлеза за Каблешково, 19-годишна бургазлийка е пострадала, след като управляваният от нея автомобил намалил скоростта заради внезапно излязло на пътното платно бездомно куче. Колата била ударена отзад от товарен автомобил,..
Товарен камион се преобърна край Айтос тази сутрин. Инцидентът се е случил на пътя между селата Пирне и Караново. От катастрофата е пострадал водачът на превозното средство, който е с фрактура на китката, а спътникът му е с охлузни рани, съобщиха за БНР Бургас от ОД-МВР Бургас. На шофьора е съставен акт за нарушение.
Тежко остава състоянието на 12-годишното момче от Казахстан, което самокатастрофира с елекрическа тротинетка в района на вилна зона "Чолакова чешма" край несебърското село Кошарица. 12-годишно момче е в кома след падане от ел. тротинетка в Кошарица Детето е в кома, настанено е в областната болница в Бургас. Заместник-директорът на..
От днес "Националното тол управление" ще проверява тонажа на големите превозни средства. Това ще става при рамките на тол управлението. Към момента има 10 сертифицирани от близо 100 устройства, съобщи регионалният министър Иван Иванов: "В асфалта има заложени сензори, които работят в синхрон с камерите. Когато се отчете нарушението съответно камерата..
19- годишният мъж, който нападна 5- годишно момче в Ямбол, е задържан с прокурорско постановление за 72 часа. Детето е с повърхностни..
1598 е броят на санкционираните водачи на електрически тротинетки от началото на тази година в област Бургас, съобщи началникът на сектор "Пътна полиция"..
Окръжният съд в Ямбол наложи мярка за неотклонение „задържане под стража“ на мъж, обвинен в държане с цел разпространение на над 8 килограма метамфетамин...