Като цяло идеята е реалистична, звучи прагматично, звучи осъществимо. В същото време, бих казал, че така, както е изложена, по тези основни пунктове, които касаят конституционна промяна, за мене е позитивно. Важни са две неща - първото - това, което е казано, да бъде видяно в написан вид, защото едно е казаното, съвсем друго е самите конкретни текстове на проектозакон за изменение на Конституцията да бъдат видени, тоест, да ни бъдат представени. Разбира се, тогава ще може съвсем конкретно и ясно да се коментира. Но за момента това, което мога да кажа, включително и проведения сутринта преди обявяването публично на тези идеи разговор с министър-председателя, с министъра на правосъдието, с председателя на Народното събрание, е, че моето отношение е положително. Ако решим, че изчерпваме съдебната реформа с промени в Конституцията, добре. Промените трябва да вървят ръка за ръка с промени в процесуалните закони. Не може да се промени каквото и да било в съдебните зали, без да бъдат променени основните закони или основните правила, по които съд и прокуратура работят. Един такъв пакет с прагматични промени трябва да върви ръка за ръка с промените в Конституцията.
Предложението главният прокурор да се отчита пред парламента веднъж годишно, не претендирам за авторство, е предложение на прокуратурата. То стои от ноември на сайта на прокуратурата, то бе предложено като изменение в Закона за съдебната власт и то бе прието като една от препоръките на Европейската комисия към българското правителство в последния мониторингов доклад. Така че аз не виждам нищо лошо в това. В крайна сметка така, както има някаква форма на парламентарен контрол за останалите държавни институции, трябва да го има и по отношение на главния прокурор, упражняван, първо, от Висшия съдебен съвет, и после и от парламента.
Коментара на главния прокурор Сотир Цацаров пред кореспондента ни във Велико Търново Катя Чорова можете да чуете в звуковия файл.Цифровизацията на икономиката и иновациите в индустрията няма да засегнат работните места. Това обяви еврокомисарят по вътрешния пазар, промишлеността и предприемачеството Елжбета Биенковска : Не знаем какво ще се случи след 10-15 години и не знаем какви професии ще се появят или изчезнат. Затова е важно какви умения притежават хората или..