Да бъдат преодолени стереотипите в отношението към различния, който идва от друга страна, е идеята на инициативите за месене на хляб, които се организират съвместно със Съвета на жените бежанки в България. Светлана Тодорова, която отговаря за връзките с медиите, очерта намеренията:
Идеята е чрез хляба, чрез месенето, чрез тази дейност, която е толкова обединяваща и толкова близка за всеки един човек, в уютната атмосфера на "Хлебната къща" в София да създадем една среда за общуване между децата, а също така и между техните родители. Децата бежанци, които идват, са повечето от Сирия, от бежански семейства, дошли преди две-три години. Някои от тях знаят добре български и общуват с връстниците си. Осигурили сме и преводач, който да помага в общуването, където е нужно.
Джалил е пристигнал със семейството си от Ирак преди три години. Преодолява адаптирането към живота у нас:
Тук е добре. Баща ми работи, но майка ми не. Добре се справяме с живота в България.
От звуковия файл можете да чуете целия репортаж на Радостина Билярска.
Цифровизацията на икономиката и иновациите в индустрията няма да засегнат работните места. Това обяви еврокомисарят по вътрешния пазар, промишлеността и предприемачеството Елжбета Биенковска : Не знаем какво ще се случи след 10-15 години и не знаем какви професии ще се появят или изчезнат. Затова е важно какви умения притежават хората или..