Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Радиотеатърът в деня на театъра

| обновено на 27.03.14 в 10:37

На 27 март от 17.00 часа във Второ студио на БНР ще бъдат връчeни за втори път Годишните награди на Радиотеатъра. Наградите представляват промоция и популяризиране на артистичните постижения на българската радиодраматургия през изминалата календарна година.
През 2014 година редакция „Радиотеатър” при програма „Христо Ботев” на БНР ще присъди наградата „Режисьор на 2013 година”. Миналата година носител на тази награда беше Стилиян Петров за режисурата на „Невинни истории”, радиопроект на Теодора Димова и Стилиян Петров.
За първи път Радиотеатърът ще присъди наградата „Звукорежисьор на 2013 година”, с която иска да отличи сложната работа на звукорежисьора по записа, монтажа и микса като неотменима част от радиофоничното решение на продукцията и нейния бъдещ успех в ефир, онлайн и на терена на международните фестивали.
За първи път Радиотеатърът ще присъди и наградата „Актьор на 2013 година” за изключително актьорско постижение в продукциите на Радиотеатъра през 2013 година.

Заповядайте на 27 март от 17.00 часа във Второ студио на БНР, за да разберете кои ще са наградените за 2013 година.

След церемонията ще слушате „Кланица” от Славомир Мрожек, постановка на режисьора Николай Ламбрев, последната, още гореща премиера на Радиотеатъра.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Виртуозни български музиканти се събират за "Една нощ в двореца"

Спектакълът  "Една нощ в двореца "ще се състои на 8 август в Балчик.  Дворецът в Балчик ще се превърне в естествен декор на завладяващата история на неговата основателка – кралица Мария Единбургска, в чест на 150-годишнината от рождението ѝ. Морската сцена ще оживее с авторски композиции и класически произведения на плеяда виртуозни български..

публикувано на 07.08.25 в 10:51
Гергана Панчева

Програма "Преводи" на НФК вече е отворена за кандидатстване

Какви са предизвикателствата пред чуждите издателства и българските автори, за да може българската литература да се популяризира в чужбина – разговор в "Нашият ден" с Гергана Панчева от Литературна агенция "София”. Повод за срещата в ефир е програма "Преводи" на НФК, която вече е отворена за кандидатстване. Литературна агенция "София"..

публикувано на 07.08.25 в 10:21

Пламен Овчаров показва изложба живопис в Монтана

Днес от 16.30 ч. в Художествена галерия "Кирил Петров" в Монтана ще бъде открита изложбата живопис "Портрет" с гост-автор Пламен Овчаров. Експозицията включва подбрани портрети, създадени в различни периоди от творчеството на художника. Със своя характерен стил и дълбок психологизъм, Овчаров представя фигурата на човека в многопластова светлина –..

публикувано на 07.08.25 в 09:20

"Беглика фест" – платформа за споделяне на идеи, вдъхновение и устойчиви практики

В сърцето на Родопите, край язовир "Голям Беглик", отново се провежда обичаният семеен къмпинг фестивал "Беглика Фест". Събитието, което ще продължи до 10 август, традиционно събира хора от цялата страна за няколко дни, посветени на природа, изкуство, устойчив начин на живот и общностно преживяване. Фестивалът предлага разнообразна програма – музика..

публикувано на 07.08.25 в 09:16

Обред за плодородие и щастие оживява в Родопите

Днес в родопското село Триград, община Девин, ще се проведе възпроизвеждане на един старинен местен обичай – "Среде лято паяне на китките". Инициативата се организира от Читалище "Изгрев 1936 г." и събира жители и гости на селото, за да си припомнят традициите на предците. "Преди много години нашите прадеди, след тежкия си труд, са създали този..

обновено на 06.08.25 в 11:23