Юли постепенно си отива, но лятото продължава. Туристите мечтаят пътят бързо да ги отведе до желаното място, най-вече до синьото море. А хората от Сливен, които остават встрани от магистралата към Бургас, се питат как туристите отново да идват до града на Сините камъни. Колко много любопитни неща има за откриване има там! Например, най-старата книга в града е от 1597 година. Издадена е 141 години след Библията на Гутенберг. Има около 1500 страници, а хартията е ръчна изработка. За приятелството няма разстояния, гласи една поговорка. Затова туристическият отрасъл създава „Клуб на приятелите на Сливен“. Гостите, които няма да устоят на това духовно изкушение, ще научат от предаването какви други приятни изненади ги очакват там.
Всеки се старае да привлича гости от близо и далеч. Дори в Бургас не разчитат на стара слава, нито само на синьото море. Ако миналата година на мода бяха оранжевите вина, сега хит е синьото вино, твърдят енолозите! Ще го има и по време на Международния винен фест в града! Но хайде да не избързваме. За всичко по реда си. Ще идем и до още един, все още малко познат, но обещаващ регион – Малтепе! Къде се намира и с какво е интересен? – Ето подробностите:
Третият епизод от поредицата акцентира на различните категории, през които антропологията разглежда света. На вярванията на дадени култури, сформирани и обуславяни от тяхното битие. Както религиозни, така и онези, свързани с някои митологизирани образи, всяващи страх и служещи като възпитателна мярка до ден днешен. Анатомия на страха: Епизод 1 –..
XVIII националната археологическа изложба "Българска археология 2024" се откри в чест на професионалния празник на археолога в Националния археологически институт с музей на Българската академия на науките. Представени са над 500 експоната от 32 обекта, различни като вид и хронология – от праисторията до Късното средновековие. Находките..
Ден на Европейската лаборатория по молекулярна биология (EMBL) в България ще се проведе на 27 февруари от 10 часа в аулата на СУ "Св. Климент Охридски". Доц. Стойно Стойнов от Института по молекулярна биология на БАН е един от двамата делегати за България в Лабораторията. "В Института по молекулярна биология имаме доста лаборатории, които..
Наричат двумилионния град Коня в Република Турция "културната и духовна столица на страната". Наричат го още "градът на Мевляна" и "градът на дервишите". Наречен е на името на Мевляна Руми – световноизвестният суфитски мистик, поет и философ, живял в Анадола преди близо осем века. Като прозвището Мевляна – водач, учител, той получава заради учението..
На 14 и 15 февруари в Софийския университет се проведе академична конференция под надслов "Творчество и иновации – измерения на бъдещето", организирана Националния университетски център за творчество и иновации. Мащабното събитие беше приветствано от представители на изпълнителната власт и академичното ръководство. Изключително богатата програма,..
XVIII националната археологическа изложба "Българска археология 2024" се откри в чест на професионалния празник на археолога в Националния..
Националното училище по танцови изкуства ще отбележи 20 години специалност "Модерен танц" със спектакъл на 26 февруари в зала 2 на НДК "Азарян" от 19..
Наричат двумилионния град Коня в Република Турция "културната и духовна столица на страната". Наричат го още "градът на Мевляна" и "градът на дервишите"...
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg