Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Към сцената на живота с плейбек театър „Тук и сега”

БНР Новини
Снимка: theatrehereandnow.wordpress.com
С какъв успех ще изиграеш театъра на живота си, какви роли ще избереш или приемеш - на щастлив, реализиран, любящ човек, или на неудачник, насилник, манипулатор, жертва… зависи много от първите стъпки. Възрастта 7-12 години е решаваща за откриването на личните интереси и способности на детето, за ориентирането му в света на емоциите - своите и чуждите, за изграждане на умение да общува с околните. Тъкмо към тази възрастова група е насочен новосъздаденият театрален клуб „Към сцената на живота”. В него с методите на плейбек театъра, включващи импровизация, танц, музика, децата ще развиват емоционалната си култура, ще се учат да разпознават и назовават собствените си чувства и да разбират чувствата на другите. Ще овладяват така ценното умение да работят в екип и да изявят индивидуалността си в сътрудничество с партньорите си. Амбицията на трупата е младите хора по-скоро да се доближат до отговора на важните въпроси - кой съм аз, какво желая и с кого искам да бъда, който мнозина не намират до края на живота си.
В рубриката „Всичко за образованието” Цвета Балийска, ръководителка на плейбек театър „Тук и сега”, представя новия проект на трупата.





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Валентин Георгиев

Еврика! Успешни българи: Ивайло Къртев

Той е лауреат от Националния конкурс "Млади таланти". Миналата 2024 година му донесе още отличия - бронзов медал и почетна грамота на Международната Менделеевска олимпиада по химия в Китай. Ивайло Къртев беше и един от нашите представители на ЕКСПО на науките по линия на МИЛСЕТ в Сараево. Тази година завърши пловдивската Математическа гимназия..

публикувано на 14.07.25 в 17:05
д-р Чавдар Ботев

Д-р Чавдар Ботев: В България има условия за лечение на постковид синдром

"В световен мащаб, близо 400 милиона души, като след делта варианта на Covid почти 10 процента имат постковид синдром, а след омикрон – пет процента. Постковид синдромът е като един скрит айсберг и едва сега започва да се появява, а през последния месец ние научихме най-много за проблемите след постковид. До миналата година са направени 13 милиарда..

публикувано на 14.07.25 в 09:40

Национален природонаучен музей, епизод 1: История и запознаване

Националният природонаучен музей към БАН е най-старият музей в България, и най-старият и най-богатият измежду природонаучните музей на Балканския полуостров. На втори август 1889 г., две години след качването на престола, княз Фердинанд показва на обществеността своите колекции и обявява създаването на Естественоисторическия музей. Първия..

публикувано на 14.07.25 в 09:10

Южночерноморският ни Вавилон

Както е добре известно, историческите събития оставят следа в езика, най-видимо в лексиката, но при по-продължителни процеси – и в структурата му. Интересна подробност е, че, макар историята на държавата ни да е обща, в различните краища на земите, населени с българи, има и доста специфични моменти. В поредното издание на предаването "За думите"..

публикувано на 13.07.25 в 12:05
Доц. д-р Атанас Мангъров

Недоизказано...?

Реализирахме едно поредно гостуване на доц. Атанас Мангъров, за да продължим темата за летните инфекции и да разсеем страховете за евентуален провал на почивката ни на море. Коментирахме различни диагнози, еквивалентни или близки до инфекциозните болести, за които не остана ефирно време за коментар при предишното гостуване на специалиста. Сред..

публикувано на 12.07.25 в 09:05