Щедро надарената с образи, сюжети и страсти античност разпростира идеите си из почти всички следващи епохи в изкуството. Оперната сцена е особено благодатна за античните персонажи – богове и герои шестват там, особено изобилно в бароковата и класическа опера. Камерната музика е като деликатно ехо на митологичните страсти.
Анакреон или преклонението пред силата на словото на големия античен поет, олимпийският виночерпец Ганимед, свитата на великия тракийски певец Орфей, нежната флейта на страховитото горско и планинско божество Пан, тайнствената вейла, скандинавското божество, което е почти сродно на нашата самодива – тези образи ще се мяркат в „Звуковите хроники“, озвучени музикално от Шуберт, Волф, Дебюси, Пуленк.
понеделник, 27 ноември, от 17.30 часа
След поредния четвърти опит на "Възраждане" да прокара в Народното събрание законопроекта си за регистрация на чуждестранните агенти, а пък ДПС-Ново начало..
Режисьорът и създател на една от най-успешните театрални формации "Кредо" Нина Димитрова е навъртяла стотици хиляди километри с турнета и фестивали по..
"Два века изкуство в България" е нов цикъл с популярни лекции, който обхваща културните и художествени процеси в страната от началото на XIX век до..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg