Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Как се става световен лидер

БНР Новини
Лена Бориславова
Снимка: Нина Цанева

Според изследване на БСК (Българска стопанска камара), оповестено неотдавна, една трета от родния бизнес елит е над 65 години. Изследването е проведено в 30 хиляди предприятия и показва недвусмислено, че бизнес елитът застарява и че липсва доверие към следващото поколение. Истинският капитал на България, обаче, са именно младите хора, утрешните лидери на новото време, което вече усещаме с технологичните нововъведения, които ни съпътстват неизменно. Неслучайно три българки заслужиха място в авторитетната класацията „30 под 30” на списание „Форбс”, с която се отбелязват най-успешните млади предприемачи в света за 2018 година.
В „Нашият ден практично” ви представихме една от тях - българката Лена Бориславова, стипендиант на фондация „Фулбрайт” за 2015-2016 година, магистър по право от Харвардския университет, която преди това завършва Софийския университет - първа по успех.

Как се става световен лидер и как го е направила самата Лена Бориславова; какво знание, освен научното, е получила в Харвардския университет и какво представлява днешното лидерство - можете да чуете в звуковия файл.





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Успешният живот – въпрос на ценностна система

В "Нашият ден" разговаряме с Деян Попов, който прави бюджети за клинични проучвания за лекарства. Той е представител на онази "класа" български професионалисти, които живеят на друго място, а не там, където работят. Как Деян вижда бъдещето на обществото ни и на своето семейство, какво планира, полезен ли е животът "в балон", който е успял да..

публикувано на 09.09.25 в 10:43
Нина Цанева и Йорданка Фандъкова

Промените в образованието са жизненоважни и закъснели

На прага на новата учебна година – в каква посока ще поеме модернизацията на българското образование според зададените предложения за промени в проекта на Закон за предучилищното и училищно образование? В "Нашият ден" гост е Йорданка Фандъкова , бивш министър на образованието и член на комисията по образование в Народното събрание. Заявката на..

публикувано на 09.09.25 в 09:43

Бургаските водолази ще почистват около Мостика на градския плаж

Сдружение "Приятели на морето" - Бургас  е учредено, с цел да осъществява дейност в обществена полза, изразяваща се в постигане на развитие и утвърждаване на духовните ценности, гражданското общество, образованието, физическата култура и опазване на околната среда на Черноморското крайбрежие. За пореден път водолази от цялата страна се..

публикувано на 09.09.25 в 09:35
Димитър Никифоров

Риби и рими край вировете на Скът

В рубриката "Лятото на ловеца и риболовеца" в "И рибар съм, и ловец съм" гостува една изключително интересна и колоритна личност – поетът Димитър Никифоров.   Израснал край вировете на река Скът, той еднакво добре улавя и рибите, и римите, за което има доста какво да разкаже.  Какво си казаха тримата с водещите Росен Мирчев и Асен Масларски..

публикувано на 08.09.25 в 16:30

Посвещава се на 130-годишнина на Организираното туристическо движение в България

Предаването представя августовския брой на списание "Лик", което предлага на читателите тематична хронология на туризма у нас – от първия Национален туристически събор през 1958 г. в Нюгола до развитието на организираното туристическо движение през десетилетията. В предаването участват социалният антрополог Харалан Александров, председателят на..

публикувано на 08.09.25 в 14:26