Може би сте чули, че когато дойде юли нещо става с мен.
Нито ям, нито спя – целият кипя и чакам този ден,
когато ще кажа: стягай си багажа,
тръгвай към Созопол – всички вече са там!
Приятелите, старите, извадиха китарите, а ти защо си тук и то – сам?
А?
Ето го и юли! Слънцето зажули, чак асфалтът стана мек…
Всеки гледа да се скрие, сянка да открие, но къде ти – в този пек?!
Време е да кажа: стягай си багажа, тръгвай към Созопол – всички вече са там!
Приятелите, старите, извадиха китарите, а ти защо си тук и то – сам?
А?
Лошото на юли, както сигурно сте чули е това, че има край…
Така че, догодина ще гледам да замина още през май!
Пак ще кажа: стягай си багажа, тръгвай към Созопол – всички вече са там!
Приятелите, старите, извадиха китарите, а ти защо си тук и то – сам?
текст и изпълнение: Георги Минчев, музика: Андрей Станчев, аранжимент: Кузман Бирбучуков , 1987г.
Сред всички рокаджийски „созополски“ парчета на Георги (Гошо) Минчев като че ли „Юли“ е най-призивното: изпълнението на незабравимия Гошо има и хъс, и дуенде, и рок! А има и такъв заряд, че кара съвестта ти да се буди, да се чуди и пита с недоумение: Да бе, защо си още тук, а не Там… А?!
В предаването за песенна лирика „Изпята поезия“ избираме за вас посветени на лятото изпълнения на „Чикаго“, Лили Иванова, „Тоника“, Елтън Джон, „Аеросмит“..., както и песенни стихове на Георги Минчев, Бърни Тоупин, Боби Лам, Дамян Дамянов, Миряна Башева, Кери (Димитър Керелезов). Очакваме ви… Там!A сега да станем! Шапки долу! Защото влиза един ритащ същински хард рок колос, класик. Казват, че жив класик бил онзи, дето като го срещнеш, си викаш: "Божичко, тоя още ли е жив!". Да, жив е гигантозавърът, гордо носи името Глен Хюз . Голям приятел на България и герой, който си сверява часовника с миналото в името на бъдещето. А той още го има...
В понеделник, 17 февруари, от 18 часа в концертната зала на Националната музикална академия в София ще се състои официалното представяне на наскоро издадената книга с новооткрити писма на Любомир Пипков до неговите родители от Париж. Писмата датират от края на 20-те и началото на 30-те години на ХХ век, когато големият български композитор е живял,..
С последната, четвърта част – "Залезът на боговете", завърши представянето на монументалната тетралогия "Пръстенът на нибелунга" на Рихард Вагнер в Кралския театър "Ла Моне" в Брюксел. Огромно начинание, започнало през ноември 2023 г. Продукцията ще остане в историята на операта и с факта, че тя бе реализирана сценично от двама режисьори...
73 сезон на Оперния фестивал в Уексфорд, Ирландия се откри на 18 октомври 2024 г. със спектакъл на опера, определяна като "типично италианска" – "Маските" на Пиетро Маскани. В предаването ви предлагаме пълен запис от залата на Националния оперен театър в Уексфорд с участието на солисти и оркестъра на Уексфордския фестивал под диригентството на..
Музика: Пиетро Маскани Либрето: Луиджи Илика Премиера: 17 януари 1901 г. Пролог Актьорите и техният импресарио представят героите: • Бригела, пътуващ търговец; • д-р Грациано, юрист; • Коломбина, неговата прислужница (влюбена в Бригела); • Панталоне, богат жител; • дъщеря му Розаура (влюбена във Флориндо); • заекващия Тарталия; • капитан..
След поредния четвърти опит на "Възраждане" да прокара в Народното събрание законопроекта си за регистрация на чуждестранните агенти, а пък ДПС-Ново начало..
Режисьорът и създател на една от най-успешните театрални формации "Кредо" Нина Димитрова е навъртяла стотици хиляди километри с турнета и фестивали по..
"Два века изкуство в България" е нов цикъл с популярни лекции, който обхваща културните и художествени процеси в страната от началото на XIX век до..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg