Лина Никол и нейният Лайв бенд дебютираха снощи под открито небе на тазгодишния Банско джазфест. Младата певица е и композитор. Нейните родители са музиканти, отраснала е в Скандинавия, където е започнала да учи пиано още на 4-годишна възраст.
С песента си Your love Лина Никол спечели първа награда на 46-то издание в конкурса „Златна пролет“ на БНР. Сега е готова с нов авторски албум, който ще излезе много скоро. Талантливата певица е получила специални адмирации от Милчо Левиев - споделиха нейни колеги.
Създателят на Джазфест Банско д-р Емил Илиев е особено щастлив в мисията си да открива нови гласове и я кани на Банско джазфест, 2019. Обнадежден за младите български изпълнители е и композиторът Кристиян Бояджиев – не само водещ на предаването „Джаз клуб“ по програма „Христо Ботев“, но и автор на песни за Васил Петров, Камелия Тодорова и за група „Спектрум“, която ще излезе на откритата фестивална сцена в Банско довечера.
Чуйте в директното ни предаване „Време и половина“ от Джазфестивала в Банско разговора ни с Кристиян Бояджиев и с д-р Емил Илиев, който вече 22 години ръководи престижното музикално събитие.
До 20 август ще продължи приемът на текстове за Националния литературен конкурс за поезия и проза "Янаки Петров". Всеки желаещ може да изпрати своите творби на адрес nkyanaki_petrov3@abv.bg . В категория "Поезия" могат да бъдат изпратени до три стихотворения, а в раздел "Проза" – произведения с дължина до три стандартни страници...
Историкът Петър Николов-Зиков разказваза съдбата на престолонаследника от Шишмановата династия Иван Стефан в книгата "Людовико – императорът на България". Трудът разкрива съдбата на царя в изгнание. В изданието авторът продължава да изследва родната история от XIII и XIV век след неговите трудове "Истинската история на Видинското княжество" и "Домът..
Старозагорският драматичен театър ще представи тази вечер най-новата си премиера – спектакъла "Многострадалната Геновева или летопис на едно въстание". Първата среща с публиката ще се състои на сцената на Античния форумен комплекс "Августа Траяна" в Стара Загора . Постановката е резултат от съвместната работа на утвърден екип: драматизацията е дело..
Предстоят три дни приключенско кино под звездите в "Лятна филмомания " . Фестивалът в Банско ще предложи избрани филми от миналогодишното издание на Банско филм фест. Селекцията включва най-добрите планинарски, приключенски и екстремни филми през последната година. Жителите и гостите на Банско ще се насладят на 9 филма от България, Полша, Италия,..
Габровската художничка Пепа Църова представя в Троян, в "Серяковата къща", от 18:00 часа своята самостоятелна изложба "Разговор за градини и поляни". Изложбата е съвместен проект на галерия "Серякова къща" – Троян, и галерия "Орловска 10" – Габрово, и поставя начало на бъдещо сътрудничество между двете експозиционни пространства. С авторката Пепа..
Във Видин на 21 юли започна четиринадесетото издание на фестивала на изкуствата "Дунавски вълни". Той ще продължи до 26 юли на различни места в града и в..
В рубриката "Разговорът" на предаването "Нашият ден" гостува проф. Грета Панова – български учен и математик с международно признание. В момента тя е..
Дискалкулия е едно от онези състояния, които често остават незабелязани, но когато разберем какво всъщност представлява, неволно се питаме: "А дали и аз..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg