Работата в екип е като работата в една голяма и тъмна празна стая. В нея в кръг са наредени няколко души, а между тях се върти фенер. Щом фенерът спре, той моментално насочва светлината си към конкретен човек. Отговорността на този човек е да завърти отново фенера, за да може и работата да продължи своя кръг. Така описва движещата сила в киното, а именно – екипа, музикалният режисьор Павлин Иванов, познат на всички като Bashmotion.
Неговото име стои зад голяма част от музикалните клипове, правени у нас. Някога това е било водещото за него. Сега е просто част от цялото. Важното е крайният резултат да е добър, във въздуха да витае усещането за лекота, всички да са с усмивка на лице и доволни от направеното.
Павлин винаги се е ръководил от едно – от това, че харесва работата си, дори когато тя е била просто една красива мечта. Той има виждане за света, в който иска да живее и работи, и обича да говори за това, поне с такова впечатление остана екипът на „Време и половина“ след разговора си с него.
В звуковия файл ще намерите съвети за това как да постъпите, ако искате да се захванете с бизнес, независимо какъв е той. Ще разберете и колко е уютно в студиото на родното радио. Павлин гостува за първи път в него и по всичко изглежда, че видя благодатна локация за снимки. За това как да действате, когато откриете вашето нещо също можете да чуете във файла. Или пък просто слушайте как определяният за един от емблематичните режисьори на нашата музикална сцена, носител на четири награди за „Режисьор на годината“, се радва на хубавото време. От вас зависи какво от казаното от него ще остави отпечатък в съзнанието ви.
Под звездното небе на София и сред красивата природа на Ботаническата градина на Българската академия на науките в София се намира пространство, в което посетителите ще се потопят в магическа атмосфера. В него светлината разказва истории. Шоуто ще предложи околосветско пътешествие, разположено в 7 различни тематични зони, с над 200 светлинни инсталации..
Фотоизложбата "Чуй гласа ми" за трета поредна година се утвърждава като символ на счупените стереотипи и доказва, че мъжете могат да бъдат най-силни, когато приемат своята уязвимост. Тя прави темата за мъжкото емоционално здраве по-достъпна през изкуството. Пред обектива на фотографа Павел Червенков застават осем мъже, които позволяват да се надникне..
"Приемането на българската литература от страна на читателите се промени. В момента най-търсените и четени книги са на български автори", коментира в "Артефир" идейният вдъхновител на Литературните награди "Перото" Светлозар Желев, а членът на журито на конкурса Оля Стоянова допълни: "Българската литература е в много добро състояние. Много се пише и..
На осми ноември в София се открива петото българско издание на Международния фестивал за етнографско кино "ОКО" . Негов основател е Тетяна Станева – бесарабска българка, фолклористка и самата тя режисьорка. Всяка година фестивалът се провежда в две държави – Украйна и България. В петте години на съществуването си Международния фестивал на..
Крехък е светът, в който живеем, деликатен. Всеки ден ни напомня и за доброто, и за лошото, от което е направен. Всеки ден ни казва, че са ни нужни те, "Ръцете, с които оцеляваме". С тях светът може да бъде и малко съвършен, и със сигурност наследен. А след ръцете, идва място и за сърцето. За "Анархията на сърцето", където метафората царува, а..
Албена и Павел Благеви са се издигали до селенията на боговете – планината Олимп. Оказа се, че макар да е с няколко метра по-нисък от Мусала, нейният връх..
Постановката, за която всички говорят – "Оръжията и човекът" на Бърнард Шоу, ще има премиера на сцената на Народния театър в три последователни вечери. На..
В "Мрежата" по програма "Христо Ботев" Валентин Вълканов , преподавател по социология в НБУ, коментира процесите, които водят българското общество до..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg