Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Юлия Петрова – носител на "Златният будилник" за ярко творческо сътрудничество

Директорът на програма "Христо Ботев" Митко Новков връчва наградата "Златният будилник" на Юлия Петрова
Снимка: Ани Петрова

Програма „Христо Ботев“ връчи за 19-и път годишните си награди „Златният будилник“. Работещите в нея гласуват за своите колеги в различни категории – за журналистика, за тонрежисура, за музикален редактор, за сътрудник на Програмата. Тези награди са признание за професионализма и будителския дух на отличените.

С тайно гласуване на колегите им за 2020 година са отличени Росица Панайотова – автор и водещ на предаването за популяризиране на науката: „Лабиринти на познанието“ и „Радиоенциклопедия“, Зорка Мирчева за музикалното оформление на предаванията „Аларма“, „И рибар съм, и ловец съм“, „За думите“, „Кабаре „Фата Моргана“ и др., на тонрежисьора Иван Драголов, на Юлия Петрова за 40-годишната ѝ работа в областта на визуалните изкуства – като редактор в редакция „Литература и изкуство“, а по-късно в „Артефир“, „Какво се случва“, „Време и половина“ и „Аларма“.

За съжаление посмъртно беше дадена награда „Златният будилник“ на Негрита Георгиева, която работи неуморно и всеотдайно за Радиотеатъра.

Ето кратък репортаж от събитието с участието на Ася Чанева от редколегията, директорът на програма "Христо Ботев" Митко Новков и Юлия Петрова.





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Изложбата "70 години ЦЕРН" може да се види във Физическия факултет на Софийския университет до края на ноември

Във връзка с 70-годишния юбилей на ЦЕРН и по случай 25-ата годишнина от пълноправното членство на България във водещата научна организация, Министерството на образованието и науката, Софийският университет "Св. Кл. Охридски" и Институтът за ядрени изследвания и ядрена енергетика към БАН организират изложба, която е посветена на настоящето и бъдещето..

обновено на 21.11.24 в 15:49
Георги Борисов

Историите на Георги Борисов

"Моите истории" се наричат двата тома, които Георги Борисов представя тази вечер в Софийската градска художествена галерия. Те обхващат дълъг период от живота му – от 1973 до 2023 година.  Без да нарича томовете дневник, спомени или да определя изобщо жанра им, авторът "представя непубликувани свои стихотворения, мисли и наблюдения, философски есета..

публикувано на 21.11.24 в 15:30

По следите на Михайло Парашчук

Кураторът Иво Милев и фотографът Стефан Н. Щерев започват изследователски проект, който представя творчеството на видния европейски скулптор Михайло Парашчук , посветил живота си на България. Документалната изложба "По следите на Михайло Парашчук ", с материали от Държавна агенция "Архиви" и съвременни фотографии на..

публикувано на 21.11.24 в 08:05

В сърцето на авторския театър

Далеч от въпроси като "Какво е искал да каже авторът?", а и "Какво е искал да каже героят?", с ясното съзнание, че авторът и разказвачът не са едно и също нещо и напълно в обстоятелствата на това, че колкото автори, толкова и формулировки на дадено понятие, състояние или форма можем да открием, ние, като зрители, имам възможността да усетим свободата..

публикувано на 20.11.24 в 17:50

Небостъргачи, баби и още нещо

Една от структуроопределящите рубрика в "Голямата къща на смешните хора" е "Животът ни като виц".  Този път повод за виц е появилата се за пореден път вест, че грандиозен комплекс от 50-метрови небостъргачи ще се строи на площ от 50 декара край булевард "Черни връх". Причината вестта, че и във Варна се канят да изсекат 5 декара горичка в местността..

публикувано на 20.11.24 в 17:20