На 10 ноември в камерна зала „България“ своя първи концерт представиха четири дами, който отдавна мечтаеха да свирят заедно. Идеята се ражда по време на изолацията и дори записват на клип прочутата песен „Тико-тико“, която смятат за своя визитна картичка. Измислят си и име – „Флаутисимо“. Това са Кремена Ачева, Гергана Иванова, Мила Цанкова и Петра Атанасова. За първия си концерт канят Весела Тричкова – арфистката на Софийската филхармония. Националният оркестър свързва всички, но идеята да представят своя програма ги вдъхновява непрекъснато. Вдъхновява и композитора Румен Бояджиев-син, който написва специално за тях пиеса – „Три миниатюри за четири флейти“ – „Спомен“, „Полет на есенни листа“ и „Движение“. Световната ѝ премиера се състоя на този концерт. Подготвяйки програмата търсят различни творби и дори специално изписват някои от тях. Така попадат и на сюитата „Флорис“ за квартет флейти и арфа на Катрин Макмайкъл, и осъществяват българската ѝ премиера. Добавят към програмата и няколко атрактивни и добре познати пиеси като дуета на цветята от „Лакме“ на Делиб, „Серенада“ на Албенис, интермецо от операта „Кармен“ на Бизе. Подготвят и „Летен ден в планината“ от Йожен Боца – едно великолепно произведение с много настроение и възможност да бъдат представени различни флейти. Много ефектни бяха Трио №1 за три флейти от Кулау, и „Песента на птицата“ за три флейти от Бийфтинк. В концерта беше отделено място и соловите интерпретации на Весела Тричкова, която изпълни „Малък валс“ от Хаселманс и „Апунте Бетико“ от Гуера. Разбира се не се размина и без бисове. Освен прочутото „Тико-тико“ те изпълниха и Рагтайма на Джоплин.
В звуковия файл може да чуете какво споделиха изпълнителките.

През 2014 година младия актьор и певец Виктор Ибришимов завършва бакалавър "Класическо пеене" в Националната музикална академия "Панчо Владигеров" в класа на доцент Велизара Караянкова. През 2015 е приет магистратура "Музикален театър" в Кралската музикална академия в Лондон. След завършването си през 2016, Виктор работи следващите три години в..
С три концерта именити музиканти почитат годишнината от раждането на Лудвиг ван Бетховен , като откриването е тази вечер в Малката базилика на Филипопол в Пловдив. Поредицата от концерти носи името "БЕТОВЕН ФЕСТ ПЛОВДИВ" и е част от културния календар на Община Пловдив , в партньорство с Академията за музикално и танцово изкуство, Института..
Гергана Костадинова ще представи новия си албум "Мечтания" в неделя, 23 ноември от 20.00 ч. в Sofia Live Club. Вратите отварят в 19.00 часа. Албумът включва 11 авторски композиции, вдъхновени от любовта, природата и българския фолклор. Водещото в албума са неравноделните размери, преплетени в джазови хармонии. започва да свири..
На 9 ноември 2025 г. от този свят си отиде една от обичаните български оперни прими, покорила световните театрални сцени от Европа до Северна и Южна Америка, с изключение на Австралия, както самата тя се шегуваше – Стефка Евстатиева. Носителка е на награди от няколко престижни певчески конкурси: от конкурса "Чайковски" в Москва (1974); от..
"Музикални контрасти" за пиано и флейта ще звучат от Мартина Табакова и Гергана Иванова в зала "България" на 25 ноември, вторник, от 19.00 часа. “Неслучайно сме нарекли програмата "Музикални контрасти", тъй като от емблематичното за романтичната музика произведение на Цезар Франк, което е емблематично и за цигулковия репертоар, а сега е направено в..