Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Историята на украинката Ана Савенко

За сладкарството, за живота в България и за подкрепата ѝ към сънародниците

Украинката Ана Савенко, от десетилетия вече живее в България. Тя създава свое семейство у нас и се занимава със сладкарство. 

Ана Савенко разказва в предаването "Аларма" своята история за това как България се превръща в неин втори дом, как сладкарството се превръща в нейна професия, как любовта към родината се превръща в кауза за помощ и подкрепа на страдащите хора там. 

Срещата с Ана е част от поредицата, реализирана съвместно с приятелите от "Мулти култи колектив" и тяхната кампания "Мигранти с таланти". 

Чуйте повече от звуковия файл.

Снимки – личен архив на Ана Савенко 

ВИЖТЕ ОЩЕ

Успение на Света Богородица обедини вярващи в Клисурския манастир

Един от най-големите християнски празници – Успение на Света Богородица – събра десетки миряни в Клисурския манастир "Св. св. Кирил и Методий", разположен между село Бързия и град Вършец. В този ден вярващи от близо и далеч се отправят към светата обител, за да се помолят и да изразят благодарността си към Божията майка. Както всяка година, и..

обновено на 15.08.25 в 10:22

Рецептата за успех на един главен готвач

Във "Времето на редактора" се срещаме с Росен Недков – главен готвач в курорта Златни пясъци. Разговаряме за професионализма и отношението към работата и хората. Недков е главен готвач вече четвърто лято и се гордее с екипа, с който рабоити. Пътят му тръгва от село край Нови пазар. Стратира кариерата си като помощник-готвач и постепенно се..

публикувано на 14.08.25 в 10:32
Чудотворната икона

Литийно шествие с чудотворната икона на Св. Богородица в Несебър

В навечерието на 15 август – Успение Богородично и празник на Несебър – в града ще се състои литийно шествие с чудотворната икона на Св. Богородица.   Иконата е известна като "Черната Богородица" заради тъмните си цветове и датира от XIII век. Смятана е за покровителка на Несебър. Повече за празника разказва о. Петър пред редактора Нина..

публикувано на 14.08.25 в 09:51

Явор Иванов: Бедността е първата причина за бездомничеството

Явор Иванов, докторант в Софийския университет и преподавател в Българското неделно училище "Райна Княгиня" в Дъблин, Ирландия, коментира в ефира на предаването "Нашият ден" темата за бездомничеството и неговите причини. По думите му делът на хората, които доброволно избират живот без дом, е изключително малък. Макар подобни случаи да се срещат..

обновено на 13.08.25 в 12:16

Йорданската асоциация на завършилите български университети – партньор в бизнеса и в образованието

На 12 август се отбелязва Международният ден на младежта, приет с резолюция на ООН от 1999 година. Датата е посветена на диалога между младежите от различни култури, както и на обмена на опит между поколенията. В това издание на "Нашият ден" говорим именно за такъв диалог – постигнат с образование в България. От 60-те години на ХХ век до..

публикувано на 12.08.25 в 10:40