Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Председателят на фенклуба на Манчестър Юнайтед кръстил сина си на сър Алекс

4
Емил Йорданов с фенове пред Ашли Хотел
Снимка: личен архив

Събеседникът в "Покана за пътуване" три пъти в живота си е имал нужда да му се оказва медицинска помощ. Винаги с една и съща причина "Манчестер Юнайтед". Емил Йорданов, председател на фен клуба на Червените дяволи у нас припада от вълнение на първото си посещение на стадион Олд Трафорд. За втори път губи свяст, когато Бербатов подписва с любимия му отбор. Тогава работи като диджей по корабите в Норвегия. Така се разкрещява от радост, че се налага да му бият успокоителна инжекция. Продажбата на любимеца му Дейвид Бекъм в Реал Мадрид предизвиква третият му припадък. Ето този отдаден на "Манчестер юнайтед" човек ни разхожда из селенията на любимия си отбор. Запитах Емил Йорданов наистина ли българският фенклуб е втори по брой членове в Европа и четвърти в света. Уви, вече не е така, но и шестото място в света е забележително на фона на следващите ни Испания, Португалия и други.

Емил Йорданов с фенове на път за Скопие
Председателят на фен клуба на "Манчестър юнайтед" у нас разкрива тайните на Театъра на мечтите – стадиона "Олд трафорд". Ще надникнем в съблекалните и ще чуем за срещите му с още именити футболисти и треньори от Червените дяволи.

Той е ходил повече от 50 пъти на мач на "Манчестър юнайтед" и седем пъти е носил българско вино и сувенири при лични срещи със сър Алекс Фъргюсън. Как е реагирал легендарният треньор, когато научил, че председателят на българския фен клуб на отбора е кръстил сина си на него, чуйте в звуковия файл.

Емил Йорданов и сър Алекс Фъргюсън
Емил Йорданов е по-известен като диджей Емо, но изключителна популярност придобива с пристрастеността си към футболния отбор на Манчестър Юнайтед и създаването на фен клуб у нас. Той продължава да води запалянковци на "Олд Трафорд" или на тренировъчната база в Карингтън, където вече е познато и уважавано лице.

Снимки: личен архив на Емил Йорданов

По публикацията работи: Росица Михова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.

Галерия

ВИЖТЕ ОЩЕ
Акад. Атанас Атанасов

Акад. Атанас Атанасов: Храната има енергия, която влияе върху нас

Когато разберем същността на българската храна, ще разберем и как профилактично да я използваме за здравето си. Акад. Атанас Атанасов е един от водещите земеделски учени в България с дългогодишен и впечатляващ опит в теорията и практиката на земеделската наука. Някои от неговите перспективни виждания са изпреварили времето и очевидно ще имат..

публикувано на 19.07.25 в 09:40
Валентин Георгиев

Еврика! Успешни българи: Ивайло Къртев

Той е лауреат от Националния конкурс "Млади таланти". Миналата 2024 година му донесе още отличия - бронзов медал и почетна грамота на Международната Менделеевска олимпиада по химия в Китай. Ивайло Къртев беше и един от нашите представители на ЕКСПО на науките по линия на МИЛСЕТ в Сараево. Тази година завърши пловдивската Математическа гимназия..

публикувано на 14.07.25 в 17:05
д-р Чавдар Ботев

Д-р Чавдар Ботев: В България има условия за лечение на постковид синдром

"В световен мащаб, близо 400 милиона души, като след делта варианта на Covid почти 10 процента имат постковид синдром, а след омикрон – пет процента. Постковид синдромът е като един скрит айсберг и едва сега започва да се появява, а през последния месец ние научихме най-много за проблемите след постковид. До миналата година са направени 13 милиарда..

публикувано на 14.07.25 в 09:40

Национален природонаучен музей, епизод 1: История и запознаване

Националният природонаучен музей към БАН е най-старият музей в България, и най-старият и най-богатият измежду природонаучните музей на Балканския полуостров. На втори август 1889 г., две години след качването на престола, княз Фердинанд показва на обществеността своите колекции и обявява създаването на Естественоисторическия музей. Първия..

публикувано на 14.07.25 в 09:10

Южночерноморският ни Вавилон

Както е добре известно, историческите събития оставят следа в езика, най-видимо в лексиката, но при по-продължителни процеси – и в структурата му. Интересна подробност е, че, макар историята на държавата ни да е обща, в различните краища на земите, населени с българи, има и доста специфични моменти. В поредното издание на предаването "За думите"..

публикувано на 13.07.25 в 12:05