Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Певицата Евелина Христова с нови записи и музикални изненади

Старите песни на нов глас

Два нови записа предлага певицата Евелина Христова – "Песните са пирински. "Жалай ме, моме Малино" е от репертоара на Костадин Гугов. Чух я преди години в един стар филм на БНТ. Имаше черно-бели кадри и накрая на филма дойде и песента – просто се влюбих в изпълнението на Костадин Гугов и си казах, ех, искам да я пресъздам и аз някога…". И изпълнителката го прави. Песента аранжира партньорът и в живота и в музиката – Димитър Христов, а съпроводът осъществяват Петър Миланов (китара) и Благойче Трайковски (кларинет).

За втората песен изпълнителката разказва: "Постой, погрей" е автентична. С Митко я знаем от доста отдавна. Много семпла и хубава, но по начина, по който Митко я аранжира, тя доби един по-масивен вид, често в негов стил. Музикантите, които участват в нея са Благойче Трайковски, Петър Миланов, Петър Митов (перкусии), Недко Богданов (акордеон), Темелко Иванов (кавал)".

Наред с двете нови песни Евелина Христова скоро ще зарадва своите почитатели и с още нещо. Какво?! – може да научите в интервюто с певицата.

Снимките са предоставени от Евелина Христова
По публикацията работи: Росица Михова

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Джаз по наследство – Вероника Вапирова и Международният джаз фестивал "Варненско лято"

Той е най-старият действащ джаз фестивал в България. Основан още през 1992-ра година от прочутия ни саксофонист и композитор Анатолий Вапиров, през годините Международният джаз фестивал "Варненско лято" се е превърнал в едно от най-устойчивите и обичани музикални събития в България. От няколко години дъщерята на Анатолий Вапиров – Вероника..

обновено на 30.07.25 в 17:28

Певицата Мона за силата и музиката, достъпна за хора, лишени от слух

Според проучвания едва 16% от изпълнителите в световен мащаб правят музиката си достъпна за глухата общност. Днес, в XXI век, технологиите дават своя принос за това чрез специални костюми, които възпроизвеждат вибрациите от ритъма така, че нечуващите да се потопят в него и да се наслаждават на живи концерти. Жестовият превод на текстовете на сцената..

публикувано на 30.07.25 в 12:45

Концерт на Рошийн Мърфи в програмата на Burgas Summer Live

Наситената програма в културния живот на столицата не е пречка и на морето да се организират паметни музикални събития. Концерт с международен мащаб акостира в Бургас и това лято. На 2 август пристанището в морския град ще се превърне в сцена за една от най-оригиналните и любими певици на съвременната сцена –  Рошийн Мърфи. Очакваме..

публикувано на 28.07.25 в 10:06
Биргит Нилсон

Вокалното майсторство на Биргит Нилсон

Съботната оперна вечер посвещаваме на шведския сопран Биргит Нилсон. Ще я чуем в няколко фрагмента из опери на Рихард Вагнер. Като цялостен образ тя се превъплъщава в ролята на Реция от операта "Оберон" на Карл Мария фон Вебер. Запис под диригентството на Рафаел Кубелик и с участието на Доналд Гроуб, Марга Шимл, Джулия Хамари, Оже Арлийн, Пласидо..

публикувано на 26.07.25 в 08:15

Международен джаз фестивал "Д-р Емил Илиев" от 1 август в Боровец

В тазгодишното издание на фестивала във фокус са българските музиканти. Концепцията на музикалното събитие е да кани имена, които са желани и помнещи се от публиката, която специално се събира пред сцената до хотел "Рила", за да ги чуе. Тази година пристигат Дърти Луупс (Швеция) и Нгуен Ле "Силк&Сенд" трио (Франция). Фестивалът ще бъде открит от..

публикувано на 25.07.25 в 17:08