Благотворителен концерт събира приятели и музиканти, обединили силите си, за да съберат средства за три организации, които са се посветили на това да променят съдбата на бездомните животни в България.
"Тази идея се заражда вече три години, но сега дойде моментът тя да се изпълни" – споделя Надежда Цанова, която е един от основните двигатели на този проект. Пианистката е благодарна на всички, които, без да се замислят, застават зад нея и прегръщат каузата.
На 18 ноември от 19.30 ч. във Военния клуб освен нея на сцената ще свирят Борислава Танева, Маргарита Илиева, Росен Идеалов, Петър Македонски, Деян Велоков, Ана-Мария Крайчева, Атанас Кръстев, Силвана Пръвчева, Явор Желев и Катерина Петрова. Водещ на събитието е Йоанна Драгнева.
Произведенията, които са включили в програмата, са посветени на животинския свят, като ще прозвучат от най-популярните в музикалната литература творби до по-малко познати пиеси от Росини, Равел, Дебюси, Сен - Санс, Шуберт, Форе и Гершуин.
Повече подробности и други интересни факти покрай подготовката на събитието можете да научите от интервюто с Надежда Цанова и Маргарита Илиева за предаването "Метроном“ по програма "Христо Ботев".
Снимка – "Слушай музика, спаси лапичка"
Едва ли има фен, който слуша пънк, и не е чувал за GBH, чийто първи десант в България предстои в столичния клуб "Маймунарника" в Борисовата градина на 28 август. Британското дуо обещава да превърне без милост откритата сцена в арена за пънк, траш и метъл маратон. За перфектна буря от децибели, все едно вкусила от Отвъдното и от долната кръчма..
Ето и едно предложение за любителите на джаза – днес започва Международната седмица на джаза в Габрово . До 28 август в двора на Народно читалище "Будителите 2017" и на площад "Възраждане" ви очаква четиридневен маратон с концерти, лектории, парад, изложби и ретро атмосфера – част от културната програма на града по повод кандидатурата му..
Вярваше в това знаменитият тенор до края на дните си. А също, че задачата на изпълнителя е да напипа нюансите в авторовия текст, които правят ролята само негова. Тамино от "Вълшебната флейта" бе една от тези роли. Казват, че има нещо ангелско в гласа на Петер Шрайер: затрогваща лирика, топлина, съвършен кристален оттенък… Какво да говорим за фантастично..
На 22 и 23 август Хисаря за първи път става домакин на джаз фестивал . Общината е поканила българския пианист, композитор и джазмен Мартин Денев да организира събитието, а той ще срещне публиката с едни от най-ярките имена на българската сцена – утвърдени артисти и млади таланти. Входът е свободен. Общината си поставя за цел да..
На 23-ти и 24-ти август ще се проведе третото издание на фестивала за съвременна музика “Мишовите звукови пейзажи“ в село Антон. Името му е посветено на покойния композитор и пианист Михаил Големинов, който пръв съзира потенциала на селото да се превърне в гостоприемно концертно пространство в непосредствена близост до природата. “Ориндж фактори”..
За първи път в Европа ще бъдат изложени фрагменти от костите на човешкия предшественик Луси , на възраст около 3 милиона години . От днес експонатите..
"Архитектурата е изкуство, което е съобразено с логиката и е подчинено на много технически изисквания", така арх. Полина Паунова от Пловдив обяснява..
"Фери Арт" представя тази вечер в Пловдив ситуационната комедия "Градски легенди" . Режисьор е Богдан Петканин . Продуцентът Фахрадин Фахрадинов ,..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg