Ралица Коларова е млада студентка със специалност "Регионално развитие и политика" в СУ "Св. Климент Охридски". Като дете губи своите родители. Първо – баща си, години по-късно и своята майка. Живее с дядо си, към когото питае уважение и благодарност. Житейските трудности я каляват и пораждат стремежа да се развива и изгражда като осъзната личност, която да даде своя принос. Проявление на нейната целеустременост е личната ѝ кауза – платформата "Сам постигам". Уеб сайт, който предоставя достоверна информация за държавна и частна финансова подкрепа на уязвими групи – ученици и студенти с подобна съдба.
Ралица вижда своето бъдеще и професионална реализация тук, в България.
"Смятам, че всички хора, които имат такива трудности и житейски неволи, трябва да го приемат като мотив да се борят и да постигат още неща. Така, че да е ползотворно всичко, което правят, макар и с едно чувство на празнота, което може би имат от загубата на близък човек. Но борбеността идва с времето, с усилията и с желанието да се бориш".
"Казвам се Анита Гергова и съм горда майка на четири породени деца. Те са моето вдъхновение да се свържа с Адел Фабер и Илейн Мазлиш и да поема отговорността и ангажимента да разпространя техните световно признати курсове сред българските родители и всички хора, работещи с деца." За това къде и кога се поставят граници между родители и деца,..
"За всички ученици е важна мотивацията, а Гошо е изключително мотивиран. И изпълнен с желание да помага на другите." Това казва за Георги Костадинов неговата учителката в Бургаската природо-математическа гимназия Мариана Анастасова. На юнската сесия той успешно взе и последния си изпит за тази учебна година и от есента ще е второкурсник във..
В последните десетилетия, след приемането на Закона за културното наследство (ЗКН) през 2009 г., нашето недвижимо национално наследство, нашите старини бяха оставени на произвола на съдбата и природните сили, се казва в документ-петиция, изготвен от група експерти и интелектуалци в България. "Поставяме настоящия документ на обсъждане пред..
Магистратурата ѝ по "Междукултурна комуникация и превод с китайски и български език" от Софийския университет е добавка към другата от НБУ по "Международни отношения и дипломация". Тя е живяла в Китай, учила е в тамошен университет и е създател на Фейсбук страницата "С обич от Китай", която няма начин да не ви е попадала в мрежата с любопитните..
Древният лидийски град Сардис е бил един от най-богатите градове в миналото. Сардис е бил столица и по време на управлението на цар Крез, останал в историята с вкуса си към богатствата, като Крез е управлявал едно наистина внушително царство, което обхващало голяма територия – от Милет и Ефес до Черноморското крайбрежие и Анталия. Ако трябва да си..
"За всички ученици е важна мотивацията, а Гошо е изключително мотивиран. И изпълнен с желание да помага на другите." Това казва за Георги Костадинов..
Тази неделя ловно-рибарското предаване "И рибар съм, и ловец съм" бе посветено на откриването на ловния сезон. Водещите Асен Масларски и Росен Мирчев..
Царево отново ще се превърне в сцена на творчество, красота и споделена енергия! От 12 до 22 август 2025 г. крайбрежният град ще бъде домакин на..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg