"Вярвам, че когато си добър човек, държиш се чистосърдечно и се развиваш по начин, по който не осуетяваш развитието на някой друг, непременно ще успееш" – казва Стефани Кръстева-Павлова. Тя е живото доказателство, че когато Господ дава, дава щедро – в нея са събрани физическа и душевна красота, добро сърце и много талант! Представител на най-младата ни генерация певци, Стефани вече е доста търсена както за оперни роли, така и за участия в кантатно-ораториални и хорови произведения, а в началото на месец март ѝ предстои дебют и на сцената на Националния музикален театър "Стефан Македонски" - София, в оперетата на Асен Карастоянов "Българи от старо време".
Родена е през 1994 година във Варна, завършва Националното училище по изкуствата "Добри Христов” със специалност "Класическо пеене". През 2017 завършва магистърска степен във Вокалния факултет на Националната музикална академия "Проф. Панчо Владигеров" в класа по класическо пеене на проф. д-р Иванка Нинова и в класа по актьорско майсторство на акад. Пламен Карталов. По време на обучението си в НМА Стефани участва в операта "Бастиен и Бастиена" от Моцарт, в "Сестра Анджелика" от Пучини, както и в детските опери от Цезар Кюи "Червената шапчица" и "Котаракът в чизми". Участва в детските спектакли на Софийската опера и балет.
Лауреат е на международния конкурс "Звезди на изкуството" във Варна, печели награди от Фестивала на руския класически и съвременен романс "Балканска Романсиада" и Международния младежки фестивал "Славянски звън". През 2016 участва във фестивала "Мартенски музикални дни" в Русе. Следващата година дебютира на сцената на Държавна опера - Русе в ролята на Джилда от "Риголето" с диригент Георги Димитров. Активен участник е в първия майсторски клас на световноизвестния сопран Красимира Стоянова в рамките на Празниците на изкуствата "Аполония" - 2017.
През февруари 2019 дебютира на сцената на Софийската национална опера и балет в ролята на Татяна от "Евгений Онегин" на Чайковски. На същата сцена се превъплъщава в ролята на Християния от операта "Зографът Захарий" на Марин Големинов. Част е от Х международен фестивал "Дни на музиката в Балабановата къща", където има шанса да пее на една сцена с Красимира Стоянова. Примата става неин ментор в проекта "С усилия към звездите" на певицата Ина Кънчева и фондацията ѝ "Културни перспективи".
През 2020 Стефани Кръстева-Павлова участва в концерти с Държавния камерен оркестър в Жилина, Словакия. Получава покана от Софийската филхармония за изпълнение на "Стабат матер" от Перголези с диригент Славил Димитров, а няколко месеца по-късно отново с Националния оркестър изпълнява Симфония № 4 от Малер под диригентството на Саша Гьотцел. Солистка е и в празничното Коледно матине на Националния оркестър на 25 декември 2020 под палката на Найден Тодоров.
Стефани Кръстева-Павлова е номинирана за "Млад музикант на годината 2020" на предаването "Алегро виваче", а през 2023 стана носител на III награда от Националния оперен конкурс "Стоян Попов" – Бургас.
В две поредни съботи – на 17 и 24 февруари от 11 часа – Стефани е специален гост в "Предаване без име". Не пропускайте срещата с талантливата млада певица, която ни допуска в интимния си свят и разказва откровено за своето семейство, за това как е срещнала любовта на живота си, за пътя си в изкуството и за онова, което ѝ дава опора и сили да се развива и да преследва мечтите си!
Част от разговора можете да чуете в звуковия файл.
Българският хор "Булгапея" от Брюксел ще започне годината с първия си самостоятелен концерт през 2025 година днес от 18 ч. местно време, информира хорът на Фейсбук страницата си. Концертът ще бъде в брюкселския квартал Лаакен и е организиран от Maison de la création. Концертът на "Булгапея" ще представи българската музика и нейните богатства. Те..
Срещата ни с композиторката Албена Петрович-Врачанска започна с премиера в рамките на фестивала Rainy days в Люксембург на "24 криптографски учения за 6 пиана, 12 изпълнители и 24 ръце", премина през дисертационен труд в НМА "Проф. Панчо Владигеров" и достигна до лична среща на премиерата на Втория ѝ концерт за пиано и оркестър в Първо студио на БНР...
"Във Funkallero сбъднах мечтите си откъм мелодии, които са били в главата ми от много време. Музикантите, с които свирим се влюбиха в тази музика и в това, което правим. Най-хубавото нещо за един творец е да имаш хора, които са на твоя страна и да приемат твоята музика като тяхна си." Това сподели композиторът, пианист, аранжор и бенд лидер Васил..
A сега да станем! Шапки долу! Защото влиза един ритащ същински хард рок колос, класик. Казват, че жив класик бил онзи, дето като го срещнеш, си викаш: "Божичко, тоя още ли е жив!". Да, жив е гигантозавърът, гордо носи името Глен Хюз . Голям приятел на България и герой, който си сверява часовника с миналото в името на бъдещето. А той още го има...
В понеделник, 17 февруари, от 18 часа в концертната зала на Националната музикална академия в София ще се състои официалното представяне на наскоро издадената книга с новооткрити писма на Любомир Пипков до неговите родители от Париж. Писмата датират от края на 20-те и началото на 30-те години на ХХ век, когато големият български композитор е живял,..
В поредното съботно издание "За здравето" използвахме много военни термини, но говорихме по важни теми, може би най-болезнените за родната здравна система..
Комуникационната индустрия позволява много широк обхват от най-различни комуникационни форми – от съвсем стандартните материали, интервюта, статии, до..
"Във Funkallero сбъднах мечтите си откъм мелодии, които са били в главата ми от много време. Музикантите, с които свирим се влюбиха в тази музика и в..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg