Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Частният случай на Траян Тодоров от град Пловдив

Защо бившият ръководител на "Човешки ресурси" в ОДМВР - Пловдив води дълга съдебна битка

ОД на МВР в Пловдив

Защо в продължение на две години бившият ръководител на "Човешки ресурси" в ОДМВР (полицията) в Пловдив води битка в съда и иска да докаже, че неговият отдел е бил преструктуриран, за да бъде назначен ексдиректорът на местната дирекция на МВР Димитър Балев?

Какъв е Частният случай на Траян Тодоров от град Пловдив? Той води 2-годишна съдебна битка в опит да докаже, че неговият отдел е бил престуктуриран, за да бъде назначен ексдиректорът на местната Дирекция на МВЛ Димитър Балев. В предаването "Законът и Темида" своя случай разказва бившият ръководител на "Човешки ресурси" в Областната дирекция на МВР - Пловдив Траян Тодоров. 

"Този казус продължава вече 2 години! През октомври 2022 г. бившият директор на Областната дирекция на МВР - Пловдив Димитър Балев ме повика в кабинета си и ми заяви, че вече не щял да бъде директор. Аз го погледнах с учудване, а той ми разпореди да напиша заявление да дойде да работи в сектора, който аз управлявам. Отидох, написах заявление. Тогава той ми сподели, че в утрешния ден ще пътува за София, заедно със зам.-директора – Васил Костадинов. На другия ден те отидоха до София, върнаха се около 15 ч., аз отидох да подпиша текущата работа, която секторът е изработил през деня. Но същият (Димитър Балев – бел. ред.) беше видимо притеснен, леко смутен. Питах го – нищо не ми отговори. Към 17 ч. на следващия ден панически ме търси по мобилния телефон и ме повика бързо да се кача в кабинета му. Качих се. В кабинета бяха и тогавашният главен секретар Петър Тодоров, неговият заместник – Станимир Станев, Балев и неговият заместник Васил Костадинов."

Чуйте повече подробности в звуковия файл.

Коментар по казуса направи за "Законът и Темида" адв. Таня Чечкова.

"Това дело мина на разглеждане през много инстанции. Това, което озадачи мен и моя клиент, беше, че при същата фактическа обстановка беше постановен абсолютно противоположен съдебен акт, с който съдът прие, че действително в случая има реално съкращаване в щата. 

Отделно от това, при едно повторно разглеждане на делото, ние представихме писмени доказателства, с които се установи, че през февруари 2024 г. неговата щатна длъжност е възстановена абсолютно в същия си вид със същото наименование след 2 годни по-късно, което допълнително показва, че тука се касае за едно преднамерено субективно отношение към моя клиент

Правната ситуация е такава, че при едни и същи факти се стига до два напълно различни правни резултата на два различни съдебни състава на един и същи съд.

По настоящем сме подали касационна жалба пред Върховния административен съд и съответно очакваме получаването на отговор по жалбата и явяване пред Върховния административен съд по делото."

Чуйте повече от звуковия файл.

Някои от заинтересованите страни по казуса: г-н Димитър Балев; бившият министър на вътрешните работи г-н Демерджиев; някои от областните директори на МВР; юрисконсултът на МВР, който е участвал в съдебните заседания – могат да кажат своята позиция и мнения по казуса – тук, в нашия ефир.
Поканата отправи към тях Анелия Торошанова, водещ на предаването "Законът и Темида", която обеща да продължава да следи този казус.


Снимка – Радио Пловдив

По публикацията работи: Милена Очипалска


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Несигурното, но адаптивно младо поколение: Изводи от мащабно проучване

През последните дни сериалът "Юношество" разбуни обществения дебат, провокирайки размисли за средата, в която израстват днешните млади хора. Той насочи вниманието към начина, по който възрастните често подценяват факторите, формиращи съзнанието и поведението на новото поколение. В предаването "Време за наука" гостува Яница Петкова от агенция..

обновено на 01.04.25 в 14:38

Птиците и щастието: Как 1 април ни напомня за връзката им

Освен Ден на шегата, 1 април е и Международен ден на птиците – една от най-старите дати в природозащитния календар . По този повод д-р Атанас Грозданов от Биологическия факултет на Софийския университет и част от общността "Дивата София" споделя своите наблюдения за връзката между присъствието на птици в ежедневието ни и усещането за щастие...

обновено на 01.04.25 в 14:03

Мила Ненова: Инвеститорите в България заслужават признание за труда си

В навечерието на връчването на наградите "Инвеститор на годината", Мила Ненова , изпълнителен директор на Българската агенция за инвестиции, сподели в ефира на "Нашият ден" важността на тези награди за икономиката на страната и усилията, които се полагат за подобряване на инвестиционния климат в България. Тя подчерта, че събитието е не само..

обновено на 01.04.25 в 11:49
Зорница Гъркова и Ангел Живков

Обратно в училище

Гимназията по механизация на селското стопанство "Пейо Яворов" в гр. Гоце Делчев изглежда е едно от най-бързо развиващите се училища в страната. Дори ако вземем само един от показателите – постоянно увеличаващият се брой на учениците – няма да сгрешим, ако допуснем, че тази гимназия дава надежда за бъдещето на селското стопанство в България. За..

публикувано на 01.04.25 в 10:50

Клуб по орнитология стартира в Деня на шегата

1 април е не само Денят на шегата, а и Международният ден на птиците. Във Велико Търново днес, от 18:00 часа, в ТАМ – пространство за културни събития и социални инициативи, ще бъде създаден клуб по орнитология "В света на птиците". Негов инициатор е екологът Красимир Христов. С него разговаря редакторът Ани Маринова. Слушайте! 

обновено на 01.04.25 в 09:31