Той е сценарист, критик, доцент, баща на двама тийнейджъри и познава всички звезди в киното и то не само българското!
Гост в рубриката "Тийнейджърът в мен" на предаването "Тийн Тайм" е вечно търсещият Деян Статулов, в чиято нова книга "Между два кадъра" киноартисти споделят изповеди за своята професия.
Деян Статулов споделя, че подготвянето на книгата отнема няколко години, а повечето интервюирани са звезди на българското кино и лични негови приятели.
За съжаление все още не познава Марго Роби, но обещава да ни запознае някой ден с нея.
Читателите на "Между два кадъра" ще се срещнат с откровени разкази за професията на актьора, режисьора, оператора, сценариста, казва Статулов.
А за професията кинокритик, гостът споделя, че е нещо като негова детска мечта – да бъде професионален зрител.
Що се отнася до мечтите на неговите деца, Статулов разказва, че синът му евентуално ще стане инженер на болиди за Формула 1, а дъщеря му е привлечена от актьорското майсторство.
"Аз съм рицар джедай и силата е в мен", отговаря кинокритикът на въпроса какви филми е харесвал като тийнейджър. Статулов посочва също приключенската поредица за Индиана Джоунс, както и фентъзито "Властелинът на пръстените".
Скандалите в шоубизнеса днес подклаждат интереса към звездите, коментира Статулов, но допълва , че славата и прожекторите често помрачават интимния свят на известните.
Цялото интервю чуйте в звуковия файл!
Журналистката Ан Апълбаум става известна с изследванията си за съветската диктатура, като преведените у нас нейни книги са "Гулаг: лагерите на смъртта", "Желязната завеса: рухването на Източна Европа, 1944-1956", "Червен глад: войната на Сталин срещу Украйна" и най-новата – "Конгломератът Автокрация. Диктаторите, които искат да управляват света"...
За втора година в Нов български университет ще се проведе Международният фестивал "Следата Шекспир". Мотото на фестивала е "Театърът като "конспект на времето ни, като негов летопис в съкратено издание." Ето как виждат мисията на Фестивала организаторите му: "Изборът на Шекспир като универсална оптика, през която анализираме и рефлектираме процесите..
85 години от рождението на журналиста и поет Георги Заркин бяха отбелязани в Чешкия център в София. Събитието, припомнящо жестоката съдба на този талантлив и достоен български писател, неслучайно беше организирано там. През 1968 г., докато е в затвора, Заркин обявява 28-дневна гладна стачка в знак на протест срещу нахлуването на армиите на Варшавския..
Марио Варгас Льоса става известен с романа си "Градът и кучетата", 1963, за да се нареди не само до най-големите писатели от Южна Америка като Габриел Гарсия Маркес, Карлос Фуентес и Хулио Кортасар, но и в света. Получава Нобелова награда за литература през 2010 година, а у нас през 2013беше удостоен с Доктор хонорис кауза на Софийския университет...
Латвийският сериал "Съветски дънки" е написан от българската сценаристка Теодора Маркова, която стои и зад редица от най-успешните български продукции през последното десетилетие. Той се превърна в сензация, след като спечели наградата на публиката на престижния телевизионен фестивал Series Mania 2024, а актьорът Карлис Арнолдс Авотс бе отличен с..
1170 години след създаването си първата старобългарска азбука продължава да привлича интереса на учените, широката публика и любителите на загадки. В чест..
Пoредният брой на "Литературата, начин на употреба. На фокус – Полша", осъществен със спомоществователството на Полския институте посветен на Олга..
Журналистката Ан Апълбаум става известна с изследванията си за съветската диктатура, като преведените у нас нейни книги са "Гулаг: лагерите на смъртта",..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg