Докато повечето хора се опитват да прикриват комплексите си, други използват собствената си неувереност по изопачен начин, просто за да дразнят другите. Със сигурност ви се е случвало да срещате въпросните "комплексари" и от двата пола и общуването с тях не ви е било никак приятно.
Как да ги разпознаем?
Те винаги критикуват вида на другите. Комплексарите нямат смелост да си признаят собствените недостатъци и затова често се подиграват на всички около тях. Забележките им са злобнички, а постиженията ти не ги радват.
Хвалят се постоянно! Дори да си е сготвил омлет за обяд, комплексарят ще го изкара като истински подвиг – защото е "най-добър" и "всичко му се отдава". Явлението се нарича "вменяване на фалшива увереност" – успешните хора не го правят.
Комплексарят завижда, оправдава се, атакува със заплахи, натяква чуждите грешки…
Всичките ни размишления по темата – чуйте в звуковия файл:
Предстоящите коледни и новогодишни празници ще бъдат белязани от интензивни пътувания, посочва проф. д-р Румен Драганов , директор на Института за анализи и прогнози в туризма към Университета по библиотекознание и информационни технологии. В интервю за "Нашият ден" той споделя наблюденията и прогнозите си относно туристическите тенденции през..
В Международния ден на планините Гергана Сандъкчиева от Петрич ни разказва за своята страст към планините и за усилията си да запали младите хора по живота сред природата. Тя е основател и основен двигател на сдружение "Млад планинар", което обединява образователни, доброволчески и походни инициативи. "Преди години бяхме членове на туристическо..
Жителите на троянското село Черни Осъм са обезпокоени от развитието на проекта за изграждане на язовир в близост до населеното място. В "Нашият ден" чуваме гласовете на местните жители в лицето на Владислав Кардашимов и на Иван Тотковски. Получаваме отговор по темата от Министерството на регионалното развитие и благоустройството ,..
Анастасия Димитрова, педагог, преподавател и водещ на курсове по "Мнемоника" и "Скоростно четене" коментира в "Какво се случва" изборът на Оксфорд на дума на годината за 2024-та. "Brain rot" или "мозъчно гниене" отбелязва тенденцията по влошаване на психичното или интелектуално ниво на съвременния човек като резултат от свръхконсумацията на безмислено..
Явор Гърдев е име, което едва ли се нуждае от представяне в културните среди на България. Театрален и кинорежисьор с дългогодишен опит, той впечатлява не само с творчеството си, но и с дълбочината на мисълта си. Роден в света на изкуството, Гърдев завършва специалност "Философия" в Софийския университет "Св. Климент Охридски" през 1997 г., а..
"Следвайки пейзажа. Стъпки във времето – поколения" е изложба, в която за първи път от близо 30 години се представят произведения на проф. Добри Добрев. В..
"Не те е срам" – не това не е упрек, а новата песен на младите изпълнители от бандата Bropunzel с вокал Константин Вълков и Деница Петрова с псевдоним..
"От следващата година ще се върна в България. Моето заминаване в Мексико бе свързано с ликвидацията на един научен институт "За защита на металите от..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg