Каква е историята на една адвокатска кантора на 100 години? Защо един млад човек тръгва по пътя на своите прадядо, дядо и родителите си.
В "Законът и Темида" разговаряме с Камен Новиков – четвърто поколение юрист, адвокат, който практикува успешно наказателно право.
Камен Новиков е синът на проф. Момяна Гунева, експерт по наказателно право и адв. Любомир Новиков и вече 20 години работи в семейната АК "Гунев, Новиков и сие".
Новиков разказва, че кантората е основана от неговия прадядо Христо Гунев през 1924 година във Велико Търново.
Адвокатската професия се е изменила много във времето и днес пред един млад адвокат има редица предизвикателства – най-голямото сред тях е бързо променящата се професионална и комуникационна среда.
Съдебната система, прокуратурата и полицейските органи също променят начина си на работа, а клиентите имат бързи очаквания, по думите на Новиков.
"Един адвокат трябва да се адаптира към много бързо променящата се социална и професионална среда", казва той.
Новиков заявява, че ще продължи да развива името, което стои зад него. Очакванията на адвоката са 2025 година да бъде динамична.
Чуйте целия разговор в звуковия файл:
По повод празника кантората получи десетки поздравителни адреси. Днес в предаването чуваме гласовете на някои от хората, които написаха тези поздравителни адреси. Те свидетелстват за професионализма и адвокатската етика на 100-годишната адвокатска кантора.
Днес в "Мигранти с таланти" ви представяме една впечатляваща дама и жена с излъчване на борец - афганистанката Сара Фаизи. Родена е в Кабул през 1988 г., в модерно мислещо, светско семейство, в което всички деца, независимо от пола, са образовани и работещи. Сара завършва университет и започва работа в частна банка. През 2014 г. ситуацията в..
Хлябът заема специално място в живота на българина, а думите "Никой не е по-голям от хляба" красноречиво говорят за неговата важност през вековете. В българската традиция обредните хлябове играят съществена роля, съпътствайки важни празници и обреди като Коледа, Гергьовден, Великден, както и житейски събития като оран и сеитба . Да омесим..
В рубриката "Разговорът" имахме удоволствието да беседваме със Стоян Терзиев – журналист от Радио Пловдив, поет, автор на пет поетични книги и носител на редица лирически награди, сред които престижната награда "Орфей" за цялостно представяне на едноименния поетически фестивал през 2021 г. Освен това Терзиев е автор на разкази, публикувани в..
В предаването "Нашият ден" Снежана Ташева, преподавател по физика и английски език, писател и преводач, разказа за нестандартната идея, вдъхновила създаването на конкурс за "тъп разказ". Според нея целта е да се предизвикат авторите да излязат от зоната си на комфорт и да създадат нещо, което едновременно да ги затрудни и заинтригува читателите...
В рубриката "Темите на деня" разговаряхме с Милена Статева , доктор по психология и социален психолог, която ни разказа за един иновативен метод за изследване на потиснатите социални смисли – матрицата за социално сънуване . Методът е разработен през 1980-те години от британския изследовател Гордън Лоурънс. Той се основава на разбирането, че..
В навечерието на коледните празници и новата 2025 година в "Нашият ден" разговаряме с Георги Господинов , поет, писател, драматург и значима фигура..
Тази година Дядо Коледа няма да донесе нищо на "Аларма Пънк Джаз" ... Но вместо него вече пристигна (директно от Норвегия, ако не чак от Лапландия)..
Какво ни донесе 2024 година в културен план – размисъл в "Нашият ден" с Димитър Стоянович . В началото на разговора насочваме внимание към новия..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg