В рубриката "Културен код" на Terra Култура актрисата, модел и многодетна майка Ирена Милянкова сподели за своите житейски и професионални кодове, както и за началото на 2025 г., ознаменувано с ролята ѝ в новия филм Не затваряй очи. Продукцията е базирана на едноименния роман на Мартин Ралчевски и предстои да се появи на големия екран.
Милянкова откровено разказа за динамиката в своя личен живот, като майка на шест деца. "Да бъдеш многодетен родител е на първо място трудно. Необходимо е да имаш подкрепа от близки и приятели", споделя тя. Децата ѝ са на различни възрасти – от вече пълнолетни младежи до малчугани в детска градина. "Големите са вече самостоятелни, но тийнейджърите все още имат нужда от ежедневната ми подкрепа, а малките се гледат взаимно. Разбира се, помощта от близки е неоценима," допълва тя.
След известно оттегляне от актьорската сцена, Ирена Милянкова се завръща с роля, която тя определя като "дългоочаквана". "Дълбоко в себе си вярвах, че ще ми бъде дадена роля с истинско и сериозно послание", казва тя. Именно такава е ролята на Николина – вдовица, която се бори с тежка болест, докато сама отглежда децата си. "Не се поколебах, когато получих предложението. Ролята изискваше не само потапяне в емоционалния свят на героинята, но и сериозна физическа трансформация. Наложи се да сваля 10 килограма, за да пресъздам достоверно състоянието на Николина."
Филмът разглежда теми, които Милянкова намира за дълбоко значими: "Прошката, семейните ценности и подкрепата на близките в трудни моменти са в центъра на историята. Това са аспекти, които резонират със зрителите, защото всички сме се изправяли пред предизвикателства, които изпитват връзките ни с най-близките."
Тя подчерта и важната роля на Българската православна църква в продукцията: "Подкрепата от страна на църквата е безапелационен прецедент в кино индустрията. Тази колаборация добавя автентичност и още по-силно послание към зрителите."
Милянкова разкрива, че героинята ѝ е вдъхновение за силата на човешкия дух. "Николина е изтощена от борбата, но продължава да се крепи благодарение на семейството и вярата. Нейният брат, който е свещеник, играе ключова роля в това тя да не загуби надежда за изцеление."
Слушайте!
В центъра на София могат да бъдат открити две все още нови артистични пространства. Освен че се намират в непосредствена близост едно до друго, те имат и други общи характерни черти. Те са независими от фондове и фондации, с млади галеристи, които същевременно са и автори на художествени произведения. Дали и доколко това е белег за промяна в..
В епизод 589 "Трамвай по желание" среща своята публика с мултифункционалния театрал и популяризатор на науката Димитър Узунов. Може да се каже, че Митко е една ренесансова личност насред XXI век. Притежава бакалавърски и магистърски степени по приложни театрални науки от Университета Париж и по геология от Софийския университет. Учил е също..
В редакция "Хумор и сатира" държим под око какво става не само у нас, но и по света. Тази седмица окото ни хвана истинска новина от Япония, която насочи вниманието ни към България. Освен нея в неделя веднага след новините в 18 часа можете да чуете: - Увод с песни от фестивала на хумористичната и сатиричната песен "Златният кос", по стихотворения на..
Ново културно пространство отвори врати в Пловдив преди дни. Мястото се казва "Ателие 47" и програмата включва курсове по импровизационен театър, театрална школа, събития с лектори от различни сфери на изкуството, науката и духовното развитие, както и вдъхновяващи събития за себеразвитие. Чуйте интервюто на Юлия Владимирова със създателите на..
Корейската художничка Джазу Янг открива първата си самостоятелна изложба в София тази вечер в галерията на "Гьоте-институт". Експозицията носи заглавието "Иманентност" и представя задълбочено изследване на връзката между хората и обитаваните от тях пространства. В своите творби Янг се фокусира върху темите за трансформацията на градските..
В Деня на Европа посланичката на Украйна в България Олеся Илашчук коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" бъдещето на Украйна в Европа,..
Навършват се 75 години от решението за учредяване на Златен фонд на звукозаписа при Главна дирекция на радиоразпръскването и радиофикацията, днес –..
През 2020 година, по покана на проф. Христо Пимпирев в 28-ата българска експедиция до остров Ливингстън в Антарктида, се включват двама от най-изявените..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg